Sari la conținut
Forum Roportal
Taranus

Warhammer 40K

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma intrebam daca e cineva pasionat de jocurile strategice cu soldati, monstrii, tancuri si alte tipuri de armate si armament.

Am inceput de curand, fiul meu si cu mine, sa jucam WARHAMMER 40k si voiam sa schimb cu alti fani, pareri si idei despre acest joc.

Mai jos e un link cu un site care prezinta jocul:

 

http://us.games-workshop.com/games/40K/default.htm

Editat de taranus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca topicul meu a fost mutat din greseala la Jocuri pe Calculator.

Warhammer 40K se joaca cu figurine din plastic pe o platforma cu cladiri, copaci si alte obstacole si cu...zaruri.

Exista reguli precise pt. fiecare luptator precum si caracteristici proprii fiecarei tip de armata...

Si e chiar un Hobby...

Toate piesele vin dezasamblate si fara sa fie pictate....

Deci armatele trebuiesc intai construite, pictate si pregatite pt. lupta...apoi urmeaza batalia propriu-zisa...

 

Poate ca moderatorii Roportal vor repara aceasta gresala si-l vor muta inapoi la Hobby-uri, unde de fapt ii e locul...

Multumesc anticipat.

 

Am alaturat ceva imagini cu procesul de constituire al unei armate...

 

 

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...pai daca nu-l mutati unde-i e locul, mai bine il stergeti...

Si-asa n-a avut cine stie ce "priza" iar aici la RPG chiar ca n-are nici o sansa...

Multumesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei warhammer sa stii ca sa deschis un magazin gamesworkshop in romania . intra pe gamesworkshop.ro .e nou inca dar sunt doua mese pline cu teren culori si o gramada de stoc.E pe matei basarab nr 100 ar trebui sal vezi daca treci pe langa el.E DESCHIS DE LUNI pana vineri de la 2 la 6 si sambata .idul meu de mess e deathlord20062006 iar emailul deathlord20062006@yahoo.com

Editat de darthsihoron

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt sa deschis un magazin de warhammer in bucuresti e mailul meu e deathlord@yahoo.com dami te rog un email ca sa vorbim

 

 

Ma intrebam daca e cineva pasionat de jocurile strategice cu soldati, monstrii, tancuri si alte tipuri de armate si armament.

Am inceput de curand, fiul meu si cu mine, sa jucam WARHAMMER 40k si voiam sa schimb cu alti fani, pareri si idei despre acest joc.

Mai jos e un link cu un site care prezinta jocul:

 

http://us.games-workshop.com/games/40K/default.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie imi place mult Age of empiers II

 

AofE e un joc pe calculator. Si Warhammer are 2 sau 3 variante pe PC dar in topicul asta vorbeam de jocul cu figurine de plastic...Intra pe site sau pe poze si o sa vezi despre ce e vorba. Ca joc de strategie pe PC, mi-a placut Civ IV. Acum joc Heroes V si l-am terminat. Acum am trecut la Hammer of fate, expansiunea la H5.

 

eu sunt sa deschis un magazin de warhammer in bucuresti e mailul meu e deathlord@yahoo.com dami te rog un email ca sa vorbim

 

Am intrat pe site si e destul de promitator. Sunt cam putine informatii acolo dar in cartea Warhammer 40K poti gasii tot ce te intereseaza, daca ai rabdare sa traduci din engleza.

E-mailul mi-a venit inapoi cu un cod de eroare...nu stiu de ce...dar in el iti spuneam ca asi prefera sa discutam aici pe Forum pt. ca si altii sa poata beneficia de informatiile impartite intre noi...daca nu e cu suparare...

Eu am, in momentul de fata, doar o armata; Space Wolves...iar fiul meu ii are pe Tyranids...

Avem pe o masa un blat de lemn(gen rumegus presat) pe care am construit terenul de lupta.

Pt.ai multe detalii astept intrebari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vino sambata la magazin e pe matei basarab nr 100 o sal vezi

 

 

 

AofE e un joc pe calculator. Si Warhammer are 2 sau 3 variante pe PC dar in topicul asta vorbeam de jocul cu figurine de plastic...Intra pe site sau pe poze si o sa vezi despre ce e vorba. Ca joc de strategie pe PC, mi-a placut Civ IV. Acum joc Heroes V si l-am terminat. Acum am trecut la Hammer of fate, expansiunea la H5.

Am intrat pe site si e destul de promitator. Sunt cam putine informatii acolo dar in cartea Warhammer 40K poti gasii tot ce te intereseaza, daca ai rabdare sa traduci din engleza.

E-mailul mi-a venit inapoi cu un cod de eroare...nu stiu de ce...dar in el iti spuneam ca asi prefera sa discutam aici pe Forum pt. ca si altii sa poata beneficia de informatiile impartite intre noi...daca nu e cu suparare...

Eu am, in momentul de fata, doar o armata; Space Wolves...iar fiul meu ii are pe Tyranids...

Avem pe o masa un blat de lemn(gen rumegus presat) pe care am construit terenul de lupta.

Pt.ai multe detalii astept intrebari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vino sambata la magazin e pe matei basarab nr 100 o sal vezi

 

Sincer asi veni...dar sunt cam departe...stau in SUA. Dar cu prima ocazie am sa trec pe-acolo.

Dar nu mi-ai spus nimic despre armata ta si ce anume te intereseaza...sau faci doar reclama magazinului?

Editat de taranus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 1500 eldar si 1500 dark eldar si vreau sa trec pe space marines.Vroiam sa joc cu tine .cAM CAND AI

putea trece

 

Sincer asi veni...dar sunt cam departe...stau in SUA. Dar cu prima ocazie am sa trec pe-acolo.

Dar nu mi-ai spus nimic despre armata ta si ce anume te intereseaza...sau faci doar reclama magazinului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×