Sari la conținut
Forum Roportal
onasisxwx

Detectoarele radar - combinat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce alegem ? pareri, opinii, ca ramanem fara carnet fratilor

eu zic ca o viteza adaptata la lege nu te lasa fara carnet :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce alegem ? pareri, opinii, ca ramanem fara carnet fratilor

 

Ultimul radar l-am luat din mers, in timp ce depaseam. Sosea cu doua benzi ... vizibilitate pe 2-3km , nici o masina.

 

Din fata, venea una dar era prea departe sa vad si ce era... cel din fata mea abia mergea. L-am depasit, si culmea, masina care venea din fata si-a aprins girofarele si mi-a facut semn sa trag pe dreapta :spiteful:

Ghinion ...

 

Deci detectoru radar e musai ... acum depinde si de care sa luam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca am luat in 5 ani de zile 2 amenzi pentru depasirea vitezei nu cred ca o asemenea investitie s-ar justifica pentru unul ca mine. Nu merg ca melcul, doar ca sofez pe cat posibil prudent cand e caz de radar :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce alegem ? pareri, opinii, ca ramanem fara carnet fratilor

Detectorul nu este infailibil. Da intr-una alarme false pina te plictisesti, si cum uiti sa-l folosesti ai si muscat o amenda...In afara de asta depinde de locul unde este amplasat radarul.... Pentru ca daca este intre cladiri degeaba ai detector performant, cind esti avertizat tocmai ai fost si inregistrat. Detectoare sint multe, si-ti dai seama de asta ca detectoarele se " saluta " intre ele. Si " salutul " este tot mai des...In concluzie detectorul este foarte util cind deja cunosti locurile bine, stii ca urmeaza sa-ti piuie detectorul la usa de la benzinarie, apoi la magazinul cutare, apoi urmeaza o zona in care nu piuie, unde poti sa-i " dai talpa" dar numai in cimp deschis, altfel risti si nu merita. Semnalul poate fi obstructiionat de tot felul de cladiri sau camioane si poti ajunge sa detectezi aparatul radar mult prea tirziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×