Sari la conținut
Forum Roportal
kitty

Cine e mai destept ? Cainele sau Pisica ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cainele meu stie sa rada ! ::):

 

Pisicuta mea imi face cu ochiul ! :winca:

 

Dar care e mai destept ?

 

Raspundeti voi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi se stie dintotdeauna ca prietenul omului este cainele, cel devotat, parerea mea este ca pisica il depaseste de multe ori in inteligenta! Gandeste mai mult si mai limpede! Cel mai simplu exemplu care-mi trece acum prin minte e ca atunci cand scapam ceva pe jos, ii aratam cu degetul pisicii mele locul in care respectivul obiect cazuse si se ducea direct la el, fara sa ezite, sau sa nu-si dea seama ce vreau. Am incercat acelasi lucru si cu cainele verisoarei mele si am avut parte de un rezultat mai putin stralucit: cainele mi-a lins mana si sa-a dus la joaca! :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai am inca un caine (nu cel care rade).

Sta langa restaurantul mamei mele si mai intra din cand in cand inauntru.

 

Odata, un barbat si-a ascuns in haina un borcanel cu caetchup.

Cainele si-a dat seama si a iesit imediat din "ascunzatoare" si a inceput sa-la latre.

 

Ce cutu bun !!! :thumright:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am nici pisica nici ciine, dar prefer ciinii daca am de ales, probabil are a face cu personalitatea fiecaruia. Logic stind sa ne gindim, cine este folosit in politie, investigatii droguri etc., etc. ??? ciinele sau pisica??,

cred ca am gasit raspunsul, cine este mai destept si aparent recunoscut pe plan mondial... ha, ha, ha!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am nici pisica nici ciine, dar prefer ciinii daca am de ales, probabil are a face cu personalitatea fiecaruia. Logic stind sa ne gindim, cine este folosit in politie, investigatii droguri etc., etc. ??? ciinele sau pisica??,  

cred ca am gasit raspunsul, cine este mai destept si aparent recunoscut pe plan mondial... ha, ha, ha!!!!

 

Nu e mai destept, e mai docil si mai usor de dresat. Pisica are personalitate si de fapt ea este stapana in casa, nu posesorul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

subscriu si eu Corinae :)

Oricum nu stiu daca se pune neaparat problema de a le compara ca si inteligenta, pentru ca sunt 2 animale diferite, 2 specii diferite. Si in +, si in cadrul fiecarei categorii exista exemplare mai inteligente si altele mai putin, mai docile sau mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ma gindesc de ce ciinele ar fi mai usor de dresat, dar stiu foarte bine ca "ma inteleg bine" cu ciinii, se potrivesc cu personalitatea mea, in copilarie am avut mereu si catel si pisica, si pot spune ca nu toti ciinii imi sint pe plac, dar pisicile ptr. mine sint pe lista neagra.....din multe motive.....si simt ptr. ele cam cum simt si ciinii..... probabil are a face cu experientele din copilarie .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Absolut, cainele.

Pisicile sunt perverse!

Parerea mea, nu dati cu pietre

 

Putem folosi bulgari de zapada? :) Atunci cind vor aparea. ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×