Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

vreau sa aflu cat mai multe despre aceasta boala.sunt studenta la medicina.nu ma pot duce la urolog sa intreb asa ceva .mi e rusine!

este o erectie care dureaza mai mult de 2 ore si care nu duce la ejaculare.apare din cauza ca sangele din corpii cavernosi nu este drenat si e o urgenta pentru ca poate duce la impotenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe google nu am gasit mare lucru.de fapt mai nimic.

primola iti multumesc pt.raspunsul tau :lazy: .dupa cate am inteles priaprismul are in spate o alta boala!asa este?adik priaprismul este urmarea altei boli.dak este asa as vrea sa stiu care ar fi acelea.multumesc :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand "primola" are dreptate asa-i cum zice. In al 2-lea rand......hai sa fim seriosi esti studenta la medicina, de ce ti-ar fi "rusine" sa intrebi asa ceva?.........Ia-ti o carte de urologie..........oricum i-ti va trebui mai tarziu.....citez din cartea profului meu de uro....."Priapismul este o stare de erectie patologica, fara placere erotica, dureroasa si prelungirta, fara ejaculare" din cauza ca sangele din corpii cavernosi nu este drenat. Se zice "priapism" nu "priaprism" e o greseala frecventa...."It`s good to know" Sper ca te-am lamurit un pic.....:lazy: Si asculta de mine (ca intre colegi:) DU-TE la urolog daca trebuie "neaparat" :P sa aflii cate ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mihaela..din cate stiu eu urologia se face in anul 5,acuma nu stiu eu din ce oras esti,dar sunt convinsa ca in fiecare facultate exista o biblioteca de unde te poti impumuta pe gratis.cartile cele mai complete de urologie(dupa parerea mea) sunt cele ale profesorului Geavlete din Sf.Ioan si prof Sinescu din Fundeni.si sa stii ca mai bine intrebi acuma,cat esti student ca ti se iarta orice intrebare stupida sau nu.mai tarziu..te cam faci de ras!bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa punem altfel problema,draga primola!sa zicem ca actualul meu prieten are priapism,dar nu vrea sa mi spuna!(sau poate ca nu stie)intrebarea mea este:cum il fac sa mergem impreuna la un planning familial sau,de ce nu la un urolog pentru a lamuri problema!cu ce crezi tu ca as putea sa ma fac eu de ras??????????

poate fi considerat barbat normal daca nu ejaculeaza si are simptomele mai sus amintite?el sustine ca nu are nici o problema si ca eu sunt cea anormala(pt.ca nu pot rezista 2 ore sau chiar mai mult atat cat vrea el)sunt o femeie normala zic eu!spune mi tu daca nu sunt!

p.s.nu sunt la facultatea de medicina,de fapt nu sunt la facultate!cam acesta este crudul adevar!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa punem altfel problema,draga primola!sa zicem ca actualul meu prieten are priapism,dar nu vrea sa mi spuna!(sau poate ca nu stie)intrebarea mea este:cum il fac sa mergem impreuna la un planning familial sau,de ce nu la un urolog pentru a lamuri problema!cu ce crezi tu ca as putea sa ma fac eu de ras??????????

poate fi considerat barbat normal daca nu ejaculeaza si are simptomele mai sus amintite?el sustine ca nu are nici o problema si ca eu sunt cea anormala(pt.ca nu pot rezista 2 ore sau chiar mai mult atat cat vrea el)sunt o femeie normala zic eu!spune mi tu daca nu sunt!

p.s.nu sunt la facultatea de medicina,de fapt nu sunt la facultate!cam acesta este crudul adevar!

poi si de ce nu zici mai asa?!de ce te ascunzi dupa deget?eu cand am spus ca te faci de ras,m-am referit strict la absolventul de medicina!dar sa trecem peste..parerea mea e ca atata vreme cat prietenul tau e in stare sa intretina un act sexual nu cred ca sufera de priapism.nu stiu sa-ti spun mai multe,nu e domeniul meu dar ti-am gasit cateva linkuri pe care le poti studia.si nu-ti face griji,esti cat se poate de normala!!succes!

http://www.sfatulmedicului.ro/articole/Sex...erectie_246.htm

http://www.seximus.ro/dictionar/dictionar_...al_litera_p.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×