Sari la conținut
Forum Roportal
wishmaster

Underworld vs. vanHelsing!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 filme mari in aparenta foarte asemanatoare ,mai ales din cauza actritei principale,caate beccainsale,care are o prestatie de zile mari in postura unei domnite romance sau a unei vampiroaice.e greu de ales filmul care face mai mult...eu unul nu pot sa ma hotarasc...orice ar fi!in orice caz merita vazute amandoua!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cele 2 pe care eu nu le consider nici asa mari,nici asa reusite la-as alege totusi pe ultimul Underworld.Cu toate ca are o poveste care deja ne-a cam plictisit din cauza lui Blade si Dracula se poate lauda cu o realizare mai buna.Van helsing e totusi prea depasit.E in genul acelor filme in care regizorul vrea sa redea povestea si nu reuseste sa sa o cuprinda pe toata in cadrul filmului.Astfel ca nu iasa nimic....Efectele sunt bunicele dar eu n-as putea sa bag intr-un top personal nici Underworld si nici Van Helsing. :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca sunt filme foarte mari dar as alege VanHelsing.

Nu pot sa spun de ce. Mi-a placut mai mult decat Underworld.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IMO nici nu pot fi comparate cele doua filme. Van H. are foarte multe "buguri". De exemplu, ii cere sa se deplaseze in Transilvania, Romania (a se citi Romania pe vremea lui Tepes). Dintre cele 2 deci aleg Underworld , care chiar m-a captivat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filmele sunt diferite in esenta, Van H. este destul de copilaros, fiind recomandat tuturor categoriilor de varsta, avand multe secvente comice. Underworld este un film care se vrea serios, cu o puternica tendinta "istorica" reflectata prin aparitia manuscriselor. Este o epica bine conturata si implementata pe ecran. Din punct de vedere al efectelor speciale (vizuale si sonore) sunt apropiate, dar Underworld se remarca prin efectele sonore foarte bine conturate si clare, la Van H. sunt in mare parte acoperite de sunete de fond (multime, zgomote ale masinariilor etc.). :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa de rau pe cat crezi... yo la-am vazut si nu pot spune ca m-a inspaimantat... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am filmul the aviator dar nu stiu cum sal deschid pentru ca e format .dat .....cine stie sa-mi zica si mie ......

ca sa fiu la subiect aleg Van Helsing care mi-a placut intradevar.....acuma nu vreau sa-la critic din cazua unor greseli care mai scapa regizorului deorece la toate filme se intampla asta si daca vreti filme fara greseli uitati-va la documentare .....imi plac in general filmele de fictiune si aventuri si Van Helsing e unul dintre ele unul chiar f reusit din perspectiva mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In discutie se afla doua filme, ambele dragute.

La Underworld mi-a placut vocea aceea draguta, care ne povestea cu un accent tare interesant ce si cum cu Lycan-ienii (in caz ca asa se scrie) si ..ceilalti...

Iar la Van Helsing mi-a placut... Van Helsing (nu imi amintesc numele tipului). Si la Underworld era o figurina interesanta pe acolo.. Plus ca masina domnisoarei nu e demna de aruncat pe fereastra...

In fine, apreciere total superficiala la adresa acestor doua filme (din partea mea). Poate asta se intampla din cauza ca nu au vine stie ce chestiuni importante de spus... Si aici nu mai am nici o vina. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×