Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow and Light

Ce te face sa visezi, sa pleci cu gandul? ..azi sau in general...

Postări Recomandate

... sau seara cind stau in pat si nu ma prinde somnul.

Atunci cand este intuneric bezna si nu iti dai seama daca ai ochii deschisi sau nu, meditez. La ce am facut amintiri, invataturi, trairi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fulgii de nea care se joaca unul cu celalalt , fac tumbe si mor impreuna pe pamantul inca cald ma fac sa ma simt un fir de praf in nisip , o picatura de apa in mare , o aschie din "teiul lui Eminescu" :drag:

Editat de alex600

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce te face sa visezi, sa pleci cu gandul in amintiri sau in imaginar? ..azi sau in general...

 

uneori mirosul de lemn ars, sau cerul innorat ma cheama la calatorii imaginare...

azi felul in care cade lumina in aceasta incapere si dorinte gravate in sufletul meu...

 

mi se intampla destul de rar, dar mi se intampla!

depinde de stare, de situatie! ... o sa ma rezum doar sa insir mai multe cauze: o melodie anume, o fotografie, un telefon, o voce, o expresie, un peisaj etc.

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de plecat plec des, dar nu intotdeauna unde as vrea si nu intotdeauna aducand inapoi ceva creativ de frumos...insa, toate drumurile aduc ceva ce-mi foloseste la deslusirea firelor ce tes panza sensului...

 

azi am plecat cu amintirile si m-am intors cu ganduri bune...am inceput drumul chemata de aroma particulara a destinului meu, care ma aduce cumva in locuri deja umblate.. care se intorc si se intorc, pana ce ii vezi toate culorile cu toate chipurile sufletului, precum o spirala ce pleaca de la tine si se indreapta spre tine cel inoit ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam la spirala. Spirala aia a lu' Bigu'...si am incercat sa o invart in minte, sa o rumeg bine de tot inainte de culcare si ce sa vezi !? Invartita intr-un sens spirala asta, duce catre un punct; invartita in celalalt sens te duce cu capul in toate partile si ma face sa imi aduc aminte de viata plina de vise si basme, amintiri si muzici care stau atarnate pe spirala lu' nea Bigu' si se invart iar uneori ma duc spre tinta, alteori spre infinit.

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

visez adesea cu ochii deschisi, chemata chiar de zile obisnuite, banale chiar prin existenta mea golita de increderi si dorinti .. la cine, cum si de ce si pasesc ademenita, pe acea spirala, care desi-mi creste in interior, ea se revarsa inafara si-mi cauta inteles in ochiul omului, ca sa-si faca loc in inima lui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×