Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow and Light

Ce te face sa visezi, sa pleci cu gandul? ..azi sau in general...

Postări Recomandate

Ce te face sa visezi, sa pleci cu gandul in amintiri sau in imaginar? ..azi sau in general...

 

uneori mirosul de lemn ars, sau cerul innorat ma cheama la calatorii imaginare...

 

 

azi felul in care cade lumina in aceasta incapere si dorinte gravate in sufletul meu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce te face sa visezi, sa pleci cu gandul in amintiri sau in imaginar? ..azi sau in general...

 

ma fura intotdeauna cerul si ma poarta in profunzimile fiintei mele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spetile intinse de un verde aprins de primaveril imi aduc amintiri, anumite piese imi trezesc iarasi amintiri din respectivele perioade in care le ascultam frecvent, mirosurile creaza stari placute, dupamiaza de vara torida cand soarele intra in camera printr-o crapatura, ma duce cu gandul acasa, iar visele apar odata cu apusul unei perioade intens traite.

Tristetea ma face sa ma duc pe teritoriul celor visatori, si visez cu ochii deschisi chiar si cand scriu sau...cand vorbesc cu celalalt EU, uneori este de ajuns un singur gest, cuvant, imagine, miros, pentru a crea un lant de vise, imagini si imaginatie pentru o clipa sau pentru cateva zile bune...dupa care dispar brusc fara sa imi dau seama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma fura intotdeauna muzica! de fapt unele piese in special...si ma pierd undeva departe si uneori as vrea sa raman acolo...

Editat de Andradada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cele mai multe ori o mireasma... Locuri demult umblate.. o fotografie... Azi.. am fost intr-un loc care odata mi-a purtat multe secrete.. azi e un mall acolo.. cochet, dar necunoscut mie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar un gust, o melodie, o carte, un miros, o fotografie iti trezesc instantaneu amintiri placute sau neplacute si ai un moment de surpriza. Dar ce ma face sa visez sint momentele triste, cind ploua, cind ma aflu intr-un loc superb sau seara cind stau in pat si nu ma prinde somnul.

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×