Sari la conținut
Forum Roportal
MeFilip

Ce ai face daca ai fi abandonat pe strada

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ai fi abandonat cum ai incerca sa te ridici din nimicul pe care il ai?

1 Ai incepe sa furi?

2 Te vei duce la un orfelinat?

3 Sau te-ai sinucide ne gasind alta solutzie

 

nici una din ele.

la ora actuala o duci bine mersi si faca sa furi, si fara sa fii la un orfeliant si, daca nu te sinucizi evident, ti-e tare bine.

am un vecin homeless fost puscarias condamnat pt crima (si-a ucis nevasta) - NU, nu stau in Ferentari sau Rahova :flowers: - si omul o duce bine mersi: are cojoc de blana, jegos, ce-i drept, zi de zi tigari si cafea, banuiesc si mancare, are bocanci, are imbracaminte de sezon, nu all seasons. Vara are si penseta: isi smulge cele cateva fire de par. O feerie.Omul a fugit de la chestia aia care-i adaposteste, pt ca e mai bine la noi in bloc. Pensionarii mei senili doresc sa il obladuiasca.

Concluzia: poti sa nu adopti nici una din variantele a), b) sau c) si sa iti fie bine. Am dovada zilnica.

Aaaa, am uitat: omul are si caine si nici ala banueisc ca nu se hraneste cu prana ci...tot cu pomana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As studia dreptul, sa vad ce drepturi am fara casa, si fara prieteni. Si avem destule. Nicaieri nu este specificata conditia...casa...sau strada, in privinta drepturilor. Deci luati aminte. Si nici adresa nu e o conditie. Ci doar apartenenta la comunitatea asta.

Si nici macar asta, ci apartenenta la nivelul biologic de ....OM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intai, as avea o criza de plans cum nu s-a mai vazut vreodata. Apoi, m-as duce sa intreb pe cineva daca imi cunoaste adresa si daca ma poate duce acasa. Daca nu, cred ca as mai avea o criza de plans. As incerca sa vad pe ce strada sunt (exista placute, nu?), apoi as cauta o statie de tramvai/autobuz/troleibuz. Cu nitel noroc, as scapa de controlor (m-as preface ca dorm). Cobor peste cateva statii si urmaresc pe cineva (de preferat o persoana in varsta). As intreba-o si pe aceasta daca stie cum sa ajung acasa. Daca raspunde nu, atunci o intreb daca pot sa ii stau in gazda un timp, deoarece sunt disperata. Majoritatea oamenilor au un telefon. Sun la bunicii mei si ii intreb daca pot sa trimita un taxi pana la adresa cutare sa ma ia. As fi luata la ei acasa, i-as intreba daca pot sa ii faca pe parintii mei sa ma doreasca inapoi acasa (daca am fost abandonata) si, cu niscaiva noroc, peste ceva timp as fi inapoi la mine acasa, gandindu-ma la ce mi s-a intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai fi abandonat cum ai incerca sa te ridici din nimicul pe care il ai?

1 Ai incepe sa furi?

2 Te vei duce la un orfelinat?

3 Sau te-ai sinucide ne gasind alta solutzie

 

1.L-as cauta pe ala/aia care ma abandonat sa-i trag o mama de bataie pe cinste.

2.Dupa ce termin cu cafteala le voi fura toti banii

3.Dupa ce termin cu jaful ii voi "sinucine"

 

Este si alte solutii...:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×