Sari la conținut
Forum Roportal
UnQ_1

Ne ajuta oare faptul ca conversam pe forum(uri)?

Postări Recomandate

Fara sa par rautacios, am avut dreptate cand am deschis topicul:

''Cine se ascunde in spatele calculatorului?''

OFF: Nu pareti rautacios, doar cam...vanitos.

E a doua oara (pe topicul asta) cand tineti sa atrageti atentia ca ati avut dreptate ... :flowers:

ON: Eu cred ca indiferent daca incercam sau nu sa parem altcineva, aici suntem perceputi altfel dect in viata reala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OFF: Nu pareti rautacios, doar cam...vanitos.

E a doua oara (pe topicul asta) cand tineti sa atrageti atentia ca ati avut dreptate ... :good:

ON: Eu cred ca indiferent daca incercam sau nu sa parem altcineva, aici suntem perceputi altfel dect in viata reala.

 

Nu ai senzatia balului, cu mastile care se dau jos dimineata, cand plecam acasa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai senzatia balului, cu mastile care se dau jos dimineata, cand plecam acasa?

Sincer, nu. Chiar deloc.

Cred ca fiecare arata aici (voluntar sau involuntar) o latura a sa, pe care, daca esti atent, o descoperi din topicurile pe care posteaza, din ceea ce posteaza, din cuvintele pe care alege sa le foloseasca pentru a transmite ceea ce are de spus, din felul in care aseaza cuvintele in propozitie etc.

Desigur, aici intervine subiectivismul nostru...putem sa incercam sa-i cunoastem si sa-i intelegem pe oamenii din spatele nick-ului, sau putem sa-i judecam superficial, punandu-le eticheta sau clasificandu-i intr-un fel sau altul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer, nu. Chiar deloc.

Cred ca fiecare arata aici (voluntar sau involuntar) o latura a sa, pe care, daca esti atent, o descoperi din topicurile pe care posteaza, din ceea ce posteaza, din cuvintele pe care alege sa le foloseasca pentru a transmite ceea ce are de spus, din felul in care aseaza cuvintele in propozitie etc.

Desigur, aici intervine subiectivismul nostru...putem sa incercam sa-i cunoastem si sa-i intelegem pe oamenii din spatele nick-ului, sau putem sa-i judecam superficial, punandu-le eticheta sau clasificandu-i intr-un fel sau altul ...

Eu sint curios cum anume percep uni chestia asta ..,ce parere au..caci adevarat ca aici ..vezi ce nu se spune si nu se vede .

La o simpla privire .

Deci raspunsul este ca ...DA ,ne ajuta sa ne cunoastem pe noi mai bine... :P

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sint curios cum anume percep uni chestia asta ..,ce parere au..caci adevarat ca aici ..vezi ce nu se spune si nu se vede .

La o simpla privire .

Deci raspunsul este ca ...DA ,ne ajuta sa ne cunoastem pe noi mai bine... :P

Probabil fiecare o percepe in functie de experienta lui , de capacitatea lui de a intelege sau de a analiza lucrurile, de gradul de superficialitate sau de profunzime cu care priveste situatia etc.

Intr-adevar , aici poti vedea si lucrurile care nu se spun, dar nu stiu daca toti vad aceleasi lucruri...

Si ca sa raspund si eu, da, pe mine m-a ajutat. M-a ajutat sa cunosc oameni care mi-au devenit foarte dragi, m-a ajutat sa invat lucruri pe care nu le cunosteam, m-a ajutat sa-mi schimb unele conceptii si sa vad ca lumea poate fi privita si altfel decat din perspectiva in care o priveam eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OFF: Nu pareti rautacios, doar cam...vanitos.

E a doua oara (pe topicul asta) cand tineti sa atrageti atentia ca ati avut dreptate ... :P

ON: Eu cred ca indiferent daca incercam sau nu sa parem altcineva, aici suntem perceputi altfel dect in viata reala.

Fiecare om e vanitos,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×