Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

Caracterul tau. Ai schimba ceva?

Postări Recomandate

desi ma voi stradui sa ma fac un om mai bun...nu am sanse.....din cauza faptului ca am avut o copilarie de care nu vreau sa imi amintesc sunt irecuperabil.....si ce este cel mai grav.......nu pot simti altceva decat ura....ura fata de oricine.....ura frontala si neascunsa!

[snapbacca]21263[/snapbacca]

 

si eu am avut o copilarie de care nu vreau sa-mi amintesc...deseori am excese de aroganta si agresivitate dar...nu accepta asta ca pe o scuza destul de buna sa te culci pe-o ureche "sa sun eu, nu mai am sanse". Nimic nu e batut in cuie, totul poate fi transformat. Lupta cu propriile conflicte si dureri si...o sa dispara de la o vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer la caracter...nu as schimba nimik..sunt multumit de ceea ce sunt,si nu regret nimik din trecutul meu!nici asa zisele "esecuri" care pe vremea aceea nu le intelegeam rostu,care acum imi este destul de clar: era o treapta in plus pe scara vietii...si toate acele "esecuri" dc sti sa le privesti sunt ca si o treapta ajutatoare de a ajunge mai SUS,eventual as mai incerca sa imbunetatesc ceva dar de schmbat fundamental nu... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa nu pun la inima toate prostiile, sa fiu mai calma pentru ca uneori ma enervez din nimic...shi multe alte chestii...Dar ar trebuii sa ma multumesc cu ce am, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-as dori sa nu mai fiu atat de patimasa in tot ce fac pentru ca asta mi-a adus multe dezamagiri..lucrurile nu ies intotdeauna asa cum ne dorim chiar daca punem suflet si ne implicam..Sunt si foarte incapatanata si de-asta de multe ori am impresia ca mai mult gresesc altii fata de mine decat invers..

cam astea ar fi schimbarile dar pana una-alta nu ne ramane decat sa ne impacam cu noi insine,sa luam lucrurile asa cum vin,cu bune si cu rele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-as dori sa nu mai fiu atat de patimasa in tot ce fac pentru ca asta mi-a adus multe dezamagiri..lucrurile nu ies intotdeauna asa cum ne dorim chiar daca punem suflet si ne implicam..Sunt si foarte incapatanata si de-asta de multe ori am impresia ca mai mult gresesc altii fata de mine decat invers..

cam astea ar fi schimbarile dar pana una-alta nu ne ramane decat sa ne impacam cu noi insine,sa luam lucrurile asa cum vin,cu bune si cu rele.

Prin faptul ca sunt o perfectionista in ceea ce fac si ,la fel ca tine nu pot nici sa-mi salut vecinii daca nu pun un pic din suftelul meu,apoi spun intotdeauna ce am de spus oricui cu prea multa sinceritate,am cam avut de pierdut.Dar nu cred ca as dori sa ma schimb.Cred ca m-am obisnuit cu mine asa cum sunt.Cui nu-i place..... :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa schimb ceva?

da,sa nu fi facut greselile din trecut... :cat2:"

- era vorba ce caracter,nu de greseli...

/din greseli,pe care mai mult cau mai putin toti le facem,n-avem decat sa tragem invataminte :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum as vrea sa fiu?un OM asta mi-as dori sa fiu...nu un anumal cum sunt acum.....dar cu timpul?..cu timpul voi fi si mai rau si mai nenorocit.... SOARTA!

U beast ! :cat2:

desi ma voi stradui sa ma fac un om mai bun...nu am sanse.....din cauza faptului ca am avut o copilarie de care nu vreau sa imi amintesc sunt irecuperabil.....si ce este cel mai grav.......nu pot simti altceva decat ura....ura fata de oricine.....ura frontala si neascunsa!

Un sfat: Kill yourself.That's better for society !

 

Lasand gluma la o parte:

Nu stiu ce copilarie ai avut tu,dar cat timp esti in viata sigur mai poti schimba. Ca ti se pare prea greu, ca nu vrei...asta e altceva,dar nu spune ca nu poti. De fapt,ai incercat macar sa schimbi ceva ??? Daca nu, atunci incearca ! . Daca da, atunci nu te-ai straduit destul...

 

Referitor la topic. Nu as schimba nimic in comportamentul ( sau caracterul - depinde la ce va referiti ) meu. Sunt perfect, din punctul meu de vedere.Sigur ceilalti ma vad altfel.De ce ma vad ei altfel ???

1.Pentru ca nu ma cunosc indeajuns...

2.Pentru ca se uita cu alti ochi...

3.Pentru ca se uita din alt unghi...

Cea mai grea lupta este lupta cu propria persoana.Sa fii tu mltumit de tine...

Inca ceva: If U desagree, U're simply wrong... :ok: :dwarf:

 

Btw. Pentru cine a deschis topicul... pentru u caracter = temperament sau caracter = comportament ???

Editat de N1CKH0LAS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×