Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt studenta la medicina veterinara, iubitoare inraita a reselor bulgog francez sau mops,dar datorita costului ridicat nu imi pot cumpara unul, as dorii ffff mult unul din cele 2 exemplare poate stiti pe cineva care ar oferii spre adoptie. poate ma intelegeti si ma puteti ajuta. Va multumesc ! ma puteti contacta la tel: 0745414349 sau email: lex_dmx_pod@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana gasesti pe cineva care sa iti doneze un catel din aceste rase, mai bine ai ajuta cainii de pe strada. Iti va ajuta mult mai mult, mai ales ca esti medic veterinar si sr insemna ca intelegi mult mai bine ce inseamna un animal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zuza este o pisicuta gri tigrat jucausa si extrem de delicata si dragostoasa.

Este castrata si deparazitata (intern si extern).

Foarte curata, isi face nevoile numai la cutiuta cu nisip si mananca orice (inclusiv hrana speciala pt pisici), astfel incat este usor de intretinut.

 

Are o personalitate delicata, tandra, dragostoasa si extrem de dinamica, iar atunci cand se joaca este foarte gratioasa si nu darama obiecte, nu strica nimic, ceea ce o face companionul ideal. Ofera foarte multa afectiune si toarce imediat ce este luata in brate. Are 8 - 9 luni. Nuanta de gri a dungilor mai inchise de blana este ca la pisicile Russian Blue.

 

Pe ea (si ceilalti 3 frati ai ei) am gasit-o abandonata intr-o punga de plastic inchisa, atunci cand avea doar cateva zile de viata. Norocul a fost sa aud scrincetele lor, asa ca i-am luat si am incercat sa-i hranesc cu pipeta, dar din pacate, dintre toti, numai ea a supravietuit.

 

S-a facut o pisica frumoasa si jucausa, numai buna de a fi adoptata.

Iata cateva poze cu ea:

 

2.jpg

 

3.jpg

 

1.jpg

 

Din pacate nu o mai pot tine pentru ca mai am si alti pisici si am mereu tendinta sa salvez mereu cate un animal si nu ii pot tine pe toti.

 

Maria Popescu

Bucuresti

pisicutu2006@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu un caine!!!Unu de rasa!NU CONTEAZA DE CARE!!!Dar sa fie de talie mare!!Va fi foarte fericit pt ca cine il vrea il va tine la curte si mai are caini!!!Daca imi puteti da ceva trimiteti-mi un mail la baltacstefan@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai CUMINTE catelusa cauta un stapan

 

Mina este cea mai ascultatoare si cea mai cuminte catelusa pe care am cunoscut-o, si-a revenit din urma unui tratament si acum isi cauta stapan. Nu prea a avut noroc si nici o viata fericita in cele 3 luni ale existentei sale... si cu toate acestea nu si-a pierdut increderea in oameni, este jucausa si energica, dar si educata. Persoana care o va adopta va fi pe deplin multumita de ea, este o catelusa fidela, lipicioasa. Are nevoie de afectiune si de grija. Cei care sunt interesati ma pot contacta la 0722 313 653, ani_hexen@yahoo.com.

 

mina1.jpgmina7.jpg

 

mina4.jpgmina8.jpg

 

Asociatia "Phoenix - animal protection and human care"

Tel: 0723138424

E-mail: phoenix_animale@yahoo.com

Web: http://www.phoenix.dublu.ro

 

Catelusi SUPERBI 6 saptamani, deparazitati intern si extern cauta casa si un stapan iubitor.

 

catei13.jpgcatei12.jpg

 

catei11.jpgcatei9.jpg

 

catei8.jpgcatei7.jpg

 

catei6.jpgcatei5.jpg

 

catei4.jpgcatei3.jpg

 

Asociatia "Phoenix - animal protection and human care"

Tel: 0723138424

E-mail: phoenix_animale@yahoo.com

Web: http://www.phoenix.dublu.ro

 

4 Pitici in cautare de casutza

Mama mea, care este o "fana" inraita a animalutelor, le-a improvizat o cusca unde le duce de 2 ori pe zi de mancare. Problema este insa alta: deja puiutii au inceput sa se miste prin imprejurimi, si este riscant... unul dintre puiuti deabea a fost scapat din mainile copiilor si s-a refacut desi a schiopatat un pic, catelusasa-mama a fost parasita de catre stapan... Cei patru au nevoie urgenta de stapani responsabili care sa le ofere ingrijirea de care au atata nevoie... sunt suflete care va pot deveni prieteni de nadejde... astept doritor la tel. 0722667563. Se asigura deparazitare interna, externa si vaccinare.

 

catel4.jpgcatel1.jpgcatel2.jpgcatel3.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetitza CASTRATA SI PRIETENOASA

 

Fetitza a fost salvata de catre locatarii unui bloc, acum 2 zile, de la hingheri, si acum sta intr-un apartament doar temporar. nu se poate intoarce sa sa pazeasca blocul pentru ca este in pericol sa fie prinsa din nou. Are cel mult 1 an jumatate, are o viata inainte de daruit dragoste, afectiune si prietenie. E foarte vioaie si jucausa, e de talie medie, prietenoasa cu lumea pe care o cunoaste, nu este agresiva. A avut un puiut care a fost adoptat. acum asteapta si ea o familie primitoare. Daca o doriti pentru paza, e alegerea buna din mai multe motive: femelele sunt mai harnice; aceasta este castrata, deci nu mai apare problema imperecherii, intratul in calduri, etc.

0744 482 083 testosalbastru@yahoo.com

fetitza1.jpgfetitza2.jpg

 

Aceasta pisicutza a avut ghinionul de a apartine unei familii care nu a luptat pana la capat. Avea o tumora abcedata si stapanii ei au adus-o pentru eutanasie. Medicii au dorit sa ii mai dea o sansa si au operat-o, deocamdata este bine dar are nevoie de o noua familie. Are 8 ani, este femela, castrata, cu ochii verzi, blana lunga, dragutza si foarte pupacioasa. Contact: Gabi Ivanov, 0727.628.665, gabitza_ivanov2005@yahoo.com

pisa1.jpg

 

Cel mai iubaret pisoi are nevoie de un stapan

Povestea lui e lunga... in iarna a fost gasit in zapada cu hipotermie, era practic inghetat. Desi nu i se dadeau sanse, si-a revenit. Am reusit sa ii gasim stapan repede, caci este foarte lipicios si iubitor, si tanar. Insa persoana care l-a luat emigreaza si nu il poate lua. Este alb cu pete gri, ochii verzi si are aproximativ 1 an si jumatate, educat (isi face nevoile numai la tavitza). Contact: Irina Corbu, 0744599853, o_fata_irina@yahoo.com

pisi2.jpgpisi3.jpg

pisi4.jpgpisi5.jpg

 

Telefon: 0726157498

Email: asociatia_cutu_cutu3@yahoo.com

Web: http://www.cutu-cutu.ro

 

Cum am ajuns eu sa fiu canino-model si sa fiu fotografiat... pai... am urmarit o fata pana acasa la ea si nu am mai vrut sa plec de pe covorul din fata usii. M-am postat acolo, am dat labuta si a mea era... numai k ea mai are un catel si se pare ca nu mai are loc si pentru mine (asta era o aluzie la pararea lu' mama care nu intelege k am mai putea tine ink un caine... in fine...). Sunt un catel prietenos. Ma numesc... Colo colo. La prima vedere ai zice ca nu-i cine stie ce de capul meu. Ma descurc foarte bine in ceea ce fac si anume, ma furisez incetisor in inima ta! Stiu sa bat palma (labuta) si... sa stau cu burta in sus ca sa fiu mangaiat.

colo_colo.jpg

 

Ma cheama Lupita sunt tare frumusica si desteapta chiar daca am doar doi anisori nu ma vrea nimeni... deocamdata, asa ca dorm uneori pe unde apuc. Un om cu suflet m-a sterilizat , m-a vaccinat si are grija de mine, dar nu ma poate gazdui decat pe ascuns ca mai are doua nebunele ca mine cu care eu sunt prietena dar, pana la usa. Eu Lupita pot sa promit celui care ma vrea ca voi fi ascultatoare, jucausa si buna prietena ca drept recunostinta ca m-a adoptat. In numele celor care nu cuvanta, va multumesc mult de tot !!! Cu mult drag de un culcus calduros, LUPITA.

lupita.jpg

 

Bruneta este o catelusa de 8 luni, sterilizata, vaccinata, este pregatita sa inceapa o viata noua alaturi de un stapan bun, pe care sa il pazeasca si sa ii daruiasca toata increderea. Este potrivita pentru curte, nu ii place sa stea in apartament. Un catel extrem de devotat, va poate fi prieten de nadejde toata viata lui.

bruneta.jpg

 

Anunt foarte important pentru domnele si domnii iubitori de caini!!! Ma numesc Azorel si sunt un Bishon foarte iubaret si jucaus .Eu sunt un caine de talie mica foarte blanos, deci pot tine si de cald, care doreste sa isi gaseasca un stapan care sa ma ingrijeasca si sa ma iubeasca.

azorel.jpg

 

Pufita este o fetita foarte dragalasa si nebunatica. Ii place sa se joace si sa fie rasfatata. Ea este un Bishon care doreste sa isi gaseasca o casa in care sa fie alintata de toti membrii familiei. (Daca se poate, am vrea ca Pufita si Azorel sa fie luati impreuna).

pufita.jpg

 

Sara este un metis de Bishon de doua luni care a fost abandonata pe scarile unui bloc. Este foarte cuminte si se ataseaza foarte repede de oameni, de aceea are mare nevoie de un stapan, pentru ca nu poate trai singura.

sara_mic.jpg

 

Hera vesela, jucausa si cu carnet de sanatate

Hera este o catelusa vesela si jucausa care isi cauta un stapan pe care sa-l iubeasca si s-o iubeasca si o curte unde sa alerge, dar nu ar deranja-o nici viata intr-un apartament. Nu face mofturi la mancare, este deparazitata si vaccinata cu carnetel. Va asteapta doar pe voi s-o cautati la 0724382083 (Raluca) sau 0721307156 (Anca).

ralu_kds810@yahoo.com

herra2.jpgherra1.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E gri, cu pieptul si labutele albe. Are carnet de sanatate, e la zi cu vaccinurile. E obisnuit cu tavita de nisip. Il daruiesc impreuna cu tot ce e "al lui": jucarii, "pititoare", tavite pentru mancare si apa, tava de nisip (plus nisip special), sampon .... Tot ce imi doresc e ca el sa fie ingrijit in noul lui camin. Detalii la tel 0721337368

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toto pufos ca un ursulet, un catel mic cu suflet mare

 

Pus in mijlocul strazii de niste persoane fara inima, catelusul Toto a fost salvat in ultimul moment si dus la un cabinet veterinar, unde a fost deparazitat, vaccinat si i s-a facut carnet de sanatate.

Pufos ca un ursulet si extrem de simpatic, pupacios si mancacios, se pare ca Toto o sa creasca marisor (talie medie spre mare), deci e ideal pentru curte si paza.

Deoarece in curand cabinetul va intra in concediu, situatia lui Toto este extrem de grava, el neavand unde sa mai fie cazat.

Ajutati-l pe micutul Toto sa-si gaseasca o familie!

3401764 sau 0741753433 ralsera@yahoo.com

toto.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Telefon: 0726157498

Email: asociatia_cutu_cutu3@yahoo.com

Web: http://www.cutu-cutu.ro

 

TECKEL talie mica pentru adoptie

Bruno este un Teckel de 1.5 ani. Este foarte speriat. Cred ca a fost lovit de o masina pentru ca e operat la piciorul drept din spate, dar nu are porbleme de mers sau alergat si cred ca a fost batut pentru ca daca te duci la el sa il mangai te musca sau fuge daca are loc unde. Doar pe mine ma lasa sa pun mana pe el. E foarte jucaus, mananca orice, merge in lesa doar ca afara se sperie de masini si mai trage in lesa.

El musca din frica, nu din rautate, daca stai langa el e curios si te miroase peste tot pana in momentul cand vrei sa il atingi. Nu stiu ce a patit acest caine de a ajuns asa. Raspunde cand il chem si s-a obisnuit repede cu numele de "Bruno". Sunt o mare iubitoare de animale si imi doresc foarte mult un catel de talie mica deoarece stau la bloc. Pe Bruno il am de aproape 2 luni si nu am reusit sa il fac sa inteleaga ca nimeni nu ii face nimic si toti il iubesc la fel ca si mine. Sper sa il pot da spre adoptie si in locul lui sa iau alt catel, chiar daca nu e asta dorinta mea, nu am ce face, nici nu am gasit, desi am cautat pe cineva sa imi spuna ce sa fac sa nu mai fie asa fricos. Ii pot asigura mancarea pana cand il adopta altcineva care sa stea la curte, acolo cred ca ar fi mai bine pentru el, nu are mare contact cu masinile sau cu oamenii. Poate sta singur in casa.

teckel2.jpgteckel1.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trei cateluse FRUMOASE cauta familie adoptiva

 

Povestea lor este clasica: abandonate de sugare, la numai cateva zile de la nastere, lasate pe strada... insa ele au avut noroc: au fost gasite de o fata inimoasa care le-a luat si le-a crescut, impreuna cu mai multi prieteni. Intre timp, li s-au deschis ochisorii, au papat multe biberoane de lapte, mai apoi au invatat sa manance singure... acum, cea mai mare placere a lor este sa se joace.

Acum au aproximativ o luna si jumatate, sunt deparazitate si urmeaza primul vaccin.

Daca vrei sa iei acasa pe una din ele, iti va fi cel mai devotat prieten... pana la sfarsitul zilelor ei.

Contact: Irina, 0744 599 853, o_fata_irina@yahoo.com

 

catelusa8.jpgcatelusa13.jpgcatelusa12.jpgcatelusa11.jpgcatelusa9.jpgcatelusa7.jpgcatelusa5.jpgcatelusa4.jpgcatelusa1.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×