Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare, sunt nou pe aici (din Brasov)

Am o mare rugaminte, poate e cineva care vrea sa adopte o femela de boxer tigrat de aproximativ 3 ani (asa ne-a zis doctorul)

Am gasit-o pe strada acum 2 saptamani plina de rani (care nu au fost provocate de muscatura vreunui caine) si avand 19 kg, era piele si os

Am fost pe la toate azilele, la asociatia chinologica, pe la cabinetele veterinare, am lipit afise prin oras, nicaieri nu a fost dat vreun anunt de pierde a acestui caine

Eu nu pot sa o tin k am deja un Bullterrier care nu se intelege cu nici un caine

Acum cainele e la prietena mea dar nici ea nu o poate tine prea mult pt k mai are inca 2 caini

E foarte cuminte, e dresata, jucausa,

Va rog, daca e cineva interesat sa sune la tel:0723772537 sau 0721713134

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fedor di Rommy, un catelus adorabil, 2.5 luni, blanita scurta si moale, crem-argintie, suplu si inalt, talie medie (acum are 8 kg si va ajunge la maturitate la max. 20 kg), ochisori irezistibili. Este delicat si sensibil, deosebit de tandru, curat (isi face nevoile doar pe balcon, pe ziare) si mancacios. Ambii sai parinti sunt multipli campioni la dresaj, chiar daca nu sunt de rasa. Cautam familie iubitoare, eventual cu copii sau cu alte animalute in casa (ca sa nu duca dorul parintilor si surioarei lui), care sa aiba timp si rabdare pentru educatia si cresterea lui, sa il rasfete si sa il lase sa doarma in pat. Are carnet de sanatate la zi, cu toate deparazitarile si vaccinurile.

cristina.naicu@eracomunicatiilor.ro

naicu_cristina@yahoo.com

0745.378.333

0723.361.690

post-48603-1160324457_thumb.jpg

post-48603-1160324593_thumb.jpg

post-48603-1160324633_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am gasit in urma cu trei saptamani o pisica lovita la coloana, care are probleme la picioarele din spate. Are si codita sectionata. Inca nu are doua luni, cred. E o pisica foarte jucausa, mananca bine, se deplaseaza repede, dar mai mult tarandu-si picioarele din spate. I-am spus Gonzales. Problema e ca Gonzales nu poate fi tinuta in casa pentru ca lovitura de la coloana i-a afectat si nervii care ar trebui sa o ajute sa-si controleze rutina de toaleta. Ea face tratament acum si fizioterapie, dar nu da semne ca si-ar reveni. Din pacate, eu locuiesc in chirie si proprietarii mi-au pus in vedere sa "o rezolv". V-as ruga daca stiti pe cineva care are curte, eventual mai are si alte pisici, si vrea sa o ia si pe ea. Se descurca singura, nu are nevoie de tratament special, dar trebuie hranita. Pot sa ii duc eu si hrana (daca se gaseste un suflet milos in Brasov). E grava situatia, asa ca daca cineva stie ceva, rog mult sa-mi dati de stire.

 

Multumiri,

 

Camelia Diana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit in fata blocului o pisica gestanta. Este foarte frumoasa, alb cu gri-tigrat, are niste ochi verzi imensi si toarce foarte mult. Cred ca mai are foarte putin pana cand va fata, fiindca are o burta imensa si se misca foarte greu.

Intotdeauna am fost copilul-problema al familiei, care umplea apartamentul cu catei si pisici adunati de pe strazi. Si acum, la 26 de ani, din acelasi motiv, sunt intr-un vesnic confict cu mama (in casa careia locuiesc). Stam la bloc si mai avem 1 pisica si 5 caini

post-48603-1161856923_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisicuta a fost adoptata in seara asta de o tanara si sufletista actrita, a carei mama este total indragostita de pisici, le aduna de pe strada si le gaseste camine iubitoare. Astfel, i se va da acum sansa de a-si aduce pe lume puisorii intr-o casa in care vor avea tot confortul, iar puilor mici sansa de a fi ulterior adoptati de oameni care sa-i iubeasca cu adevarat! Asa ca, peste o luna si ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pisicuta a fost adoptata in seara asta de o tanara si sufletista actrita, a carei mama este total indragostita de pisici, le aduna de pe strada si le gaseste camine iubitoare. Astfel, i se va da acum sansa de a-si aduce pe lume puisorii intr-o casa in care vor avea tot confortul, iar puilor mici sansa de a fi ulterior adoptati de oameni care sa-i iubeasca cu adevarat! Asa ca, peste o luna si ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offf saraca pisicutza :flowers: eu zic ca ar fi cel mai bine sa fie eutanasiata daca nu ii gasesti ceva stapan :P sa nu o lasi pe drumuri in nici un caz...si asa are o viata prea grea pt o pisica :friends: te admir pentru faptul ca l'ai luat la tine pe gonzales...nu multi ar face asta :spiteful: sper sa reusesti sa ii faci viata mai frumoasa...eu stau la casa, am pisica dar sunt din satu-mare din pacate :crazy: succes :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi doresc foarte mult sa cumpar un puiutz de Samoyede, sau un Chow-Chow(alb sau negru)... Este urgent... imi doresc sa aduc un zambet pe chipul cuiva care sufera... Va rog mult sa ma ajutati, daca stiti pe cineva care are de vanzare.. anuntati-ma. id mess: alinna_dulcika sau tel: 0729.451.115

 

Va multumesc mult.

Alina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si yo 2 pisicutze superbe si vreau sa ajunga cat mai bine la niste oameni cu suflet sa le iubeasca si sa le ingrijasca asa cum merita! sunt cumintele,educate si mananca ORICE!nu au facut mofturi la nimic!au in jur de 4 saptamani .ne puteti contacta la tel 0722539140post-64794-1163454296_thumb.jpgpost-64794-1163454250_thumb.jpg

Editat de .::Deea::.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×