Sari la conținut
Forum Roportal
Luminelle

Intabulare teren

Postări Recomandate

Buna, tuturor!

 

In martie 2005, viitorul meu sot a achizitionat un teren extravilan intr-o localitate apropiata de Constanta. In ziua finalizarii actelor de vanzare-cumparare s-a platit si o taxa biroului notarial care ne-a mijlocit tranzactia respectiva, BNP urmand sa se ocupe de depunerea actelor pentru obtinerea intabularii. Totul ok pana acum, ei au depus dosarul, avem numar de inregistrare, totul pare sa fie in regula, doar ca nu am vazut intabularea asta nici dupa anul si jumatate ce a trecut...

Intrebarea mea este (dupa 2 audiente si 4 drumuri la Biroul de Carte Funciara din Constanta), la cine sa ma mai duc, pe cine sa mai intreb, la cine sa merg cu o plangere pentru incompetenta unei functionare? Se pare ca domnisoara asta a fost intoarsa de cateva ori de dna registrator-sef pe motiv de erori strecurate in actul respectiv?!

Chiar daca plangerea mea nu se va materializa, nu vreau sa ma fac de ras nestiind nici macar de ce autoritate sa mai intreb...au si ei un director, banuiesc? De ce le ia atat de mult sa rezolve un dosar? Pana la urma, termenul legal nu e de 1 luna?

 

Multumesc frumos ca macar mi-a mai citit cineva supararea. Va doresc sa aveti cat mai putine astfel de probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×