Sari la conținut
Forum Roportal
tib_jmk

Si am intrat in UE

Postări Recomandate

Fie ca esti un simplu taran (nu cu un sens injositor) sau un mare business man nu poti sa nu remarci ca UE-ul o sa iti schimbe viatza. Geografic sau nu, concluzia a fost luata si decizia anuntata.Parerea mea..va fi vai de noi. Nu vai de barosani..vai de muritorii de rand. Trist, ceea ce va impune Uniunea Economica va fi drastic : urmeaza valul de taxe si intrebarea este...cati vor iesi de sub el?

Editat de tib_jmk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fie ca esti un simplu taran (nu cu un sens injositor) sau un mare business man nu poti sa nu remarci ca UE-ul o sa iti schimbe viatza. Geografic sau nu, concluzia a fost luata si decizia anuntata.Parerea mea..va fi vai de noi. Nu vai de barosani..vai de muritorii de rand. Trist, ceea ce va impune Uniunea Economica va fi drastic : urmeaza valul de taxe si intrebarea este...cati vor iesi de sub el?

Toti.. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fie ca esti un simplu taran (nu cu un sens injositor) sau un mare business man nu poti sa nu remarci ca UE-ul o sa iti schimbe viatza. Geografic sau nu, concluzia a fost luata si decizia anuntata.Parerea mea..va fi vai de noi. Nu vai de barosani..vai de muritorii de rand. Trist, ceea ce va impune Uniunea Economica va fi drastic : urmeaza valul de taxe si intrebarea este...cati vor iesi de sub el?

ce at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fie ca esti un simplu taran (nu cu un sens injositor) sau un mare business man nu poti sa nu remarci ca UE-ul o sa iti schimbe viatza. Geografic sau nu, concluzia a fost luata si decizia anuntata.Parerea mea..va fi vai de noi. Nu vai de barosani..vai de muritorii de rand. Trist, ceea ce va impune Uniunea Economica va fi drastic : urmeaza valul de taxe si intrebarea este...cati vor iesi de sub el?

 

asa trebuia sa se intample! ... asa trebuie sa fie! ... asa se va intampla! ... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fie ca esti un simplu taran (nu cu un sens injositor) sau un mare business man nu poti sa nu remarci ca UE-ul o sa iti schimbe viatza. Geografic sau nu, concluzia a fost luata si decizia anuntata.Parerea mea..va fi vai de noi. Nu vai de barosani..vai de muritorii de rand. Trist, ceea ce va impune Uniunea Economica va fi drastic : urmeaza valul de taxe si intrebarea este...cati vor iesi de sub el?

 

Intrarea in UE a fost anuntata si si cu totii stiam ca mai devreme sau mai tarziu se va intampla si ca aceasta schimbare presupune costuri si un" pret" de platit .Sunt sigura ca vom trece si peste asta vezi modelul vecinilor(ungaria,doamne fereste sa trecem si noi prin ce-au trecut ei)sunt multe de zis dar ma limitez doar la IGNORANTA ,o parte din populatie s-a pus la adapost ca sa zic asa dar cei mai multi asteapta cu mainile in san.suntem un popor de IGNORANTI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrarea in UE a fost anuntata ...,

o parte din populatie s-a pus la adapost ca sa zic asa dar cei mai multi asteapta cu mainile in san.suntem un popor de IGNORANTI

 

Cum adica noi romanii care sintem leaganul a cel putin 2 civilizatii ? Si noi care l-am avut pe Titulescu, Eminescu, Maiorescu si altii ? Se poate ?

 

Noi nu avem nevoie de UE, ca ne descurcam si fara ei, ei vor doar sa ne inrobeasca si sa ne ia si ultima firimitura din ce mai avem. O sa plece toti si o sa ramina tara fara oameni. :ok:

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum adica noi romanii care sintem leaganul a cel putin 2 civilizatii ? Si noi care l-am avut pe Titulescu, Eminescu, Maiorescu si altii ? Se poate ? Noi nu avem nevoie de UE ca ne descurcam si fara ei, vor doar sa ne inrobeasca si sa ne ia si ultima firimitura din ce mai avem.

Serios...

Daaaa,ca noi sintem parintii literaturi si a culturi ... :yes:

Sa vezi ce ne saracesc aia .. :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer vorbind unu cu unu fac doi :lol2:

 

Multa lume e panicata de nu stiu ce motive mai mult sau mai putin intemeiate ... e o schimbare totusi si parca una e sa te obisnuiesti sa ai curent 10h din 24h si alta e sa ai 24h/24h da sa n-ai cu ce-l plati ... sau sa iei de la gura sa platesti :cry: !! a fost si asta o schimbare nu !? fericita pentru unii, nefericita pentru altii ... oricum nu e schimbarea pentru care au murit oameni in '89.

 

Sa speram ca aceasta schimbare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×