Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

visele, o lume paralela

Postări Recomandate

Exista persoane pentru care visele reprezinta o lume paralela. Atunci cand viseaza, aceste persoane traiesc de fapt o alta viata. De exemplu, in vise se reintorc in aceleasi locuri, sunt acelasi personaj, regasesc aceleasi cunostinte, si toate acestea sunt diferite de cele din viata reala, nu exista in viata reala. Povestea pe un forum un baiat ca in vise traieste alaturi de o fata, avea si un nume, iar in realitate el avea o prietena, si se intreba ce sa faca, cum i-ar putea el explica prietenei din viata reala ca o inseala in vis cu o alta fata, mereu aceeasi?

Persoanele acestea ar trebui sa-si faca griji? Una dintre ele spunea ca i-a vorbit psihologului sau despre aceasta problema. Exista cu adevarat motive de ingrijorare, si care ar putea fi cauza unor astfel de intamplari?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o lume paralela in vis. mereu visez aceleasi locuri. am orasul meu in care se petrece cate un eveniment cu oameni din viata reala sau nu, lacul meu plin de pesti exotici pe care-i prind tot timpul si-i duc acasa, padurea mea, dealurile pline de flori, muntii super inalti cu priveliste la oras, si o scoala cu curte mare (mereu aceeasi), de la care eu azi-noapte impreuna cu o colega, am chiulit. :flowers:

 

Sfat pentru baiatul ala: eu zic ca sa-si vada de viata reala si de iubita din viata reala. Asta daca nu cumva sufletul lui transmigreaza sau isi retraieste in vis iubirea din viata anterioara. :focus: Sau de ce nu, adevarata iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

personal merg pe 2 directii :

1.visele ca si manifestari ale intamplarilor de peste zi

2.visele ca si mesaje din astral (dar care te pot pacali si sunt foarte greu de descifrat de aceea as ramane doar la varianta 1 pentru mai mult siguranta )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci poate nu stii de faptul ca de cate ori eu incerc sa schimb lumea mea din vis, sa o fac sa fie ca aceea pe care o stiu, toate schimbarile mele se distrug. tot ceea ce iubesc eu din viata reala, in lumea mea din vis nu poate sa existe, nu tine!

Si pictura de pe peretele din camera mea a fost inlocuita cu alta pictura, iar odata a venit mama mea si mi-a acoperit-o si chiar mi-a interzis s-o refac.(asta in vis, bineinteles) Si de multe ori mi se arde becul in camera, tot asa, ca sa nu fie la fel, si lumina zilei e total alta... e mult mai intuneric decat de obicei. Si daca e ceva lumina artificiala si aceea e foarte-foarte slaba si de o tenta verzulie intunecata.

E ciudat, nu stiu... Probabil e din cauza ca eu sunt mereu nemultumita de mine si de propria existenta, ca de multe ori imi doresc sa fi fost altcineva.

Editat de 7-Angels

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci poate nu stii de faptul ca de cate ori eu incerc sa schimb lumea mea din vis, sa o fac sa fie ca aceea pe care o stiu, toate schimbarile mele se distrug. tot ceea ce iubesc eu din viata reala, in lumea mea din vis nu poate sa existe, nu tine!

Si pictura de pe peretele din camera mea a fost inlocuita cu alta pictura, iar odata a venit mama mea si mi-a acoperit-o si chiar mi-a interzis s-o refac.(asta in vis, bineinteles) Si de multe ori mi se arde becul in camera, tot asa, ca sa nu fie la fel, si lumina zilei e total alta... e mult mai intuneric decat de obicei. Si daca e ceva lumina artificiala si aceea e foarte-foarte slaba si de o tenta verzulie intunecata.

E ciudat, nu stiu... Probabil e din cauza ca eu sunt mereu nemultumita de mine si de propria existenta, ca de multe ori imi doresc sa fi fost altcineva.

ai reusit sa ma faci sa nu inteleg nimic :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
personal merg pe 2 directii :

1.visele ca si manifestari ale intamplarilor de peste zi

2.visele ca si mesaje din astral (dar care te pot pacali si sunt foarte greu de descifrat de aceea as ramane doar la varianta 1 pentru mai mult siguranta )

 

De acord cu tine in privinta celor doua variante, dar la a doua te contrazic putin. Persoanele care se apropie mult de interiorul lor si isi cunosc din ce in ce mai bine trupul si mintea pot face diferentele acestea. Eu am avut si am vise de genul asta, am invatat cat de cat sa mi le explic si ma ajuta destul de mult. :brunette:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord cu tine in privinta celor doua variante, dar la a doua te contrazic putin. Persoanele care se apropie mult de interiorul lor si isi cunosc din ce in ce mai bine trupul si mintea pot face diferentele acestea. Eu am avut si am vise de genul asta, am invatat cat de cat sa mi le explic si ma ajuta destul de mult. :ok:

tot din propria experienta iti zic ca sa cunosti viitor nu schimba cu nimic problema oricum se va intampla :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ella, Din pacate nu poate fi,dar multor ne place sa credem contrariul ca putem schimba viitoarul destinul,fals.E mai bine sa crezi asta decat sa recunosti ca nu ai nici o putere si ca nu poti evita nimic,nu?

Editat de adriana10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×