Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian Laurentiu

Descoperire Incredibila la Messenger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intrucat multi s-au intrebat cum sa faca sa bage un id in lista fara sa se prinda respectivul, sau daca este mai grav cum sa bage un id desi se afla la Ignore List la respectiva persoana ...Ei bine eu m-am chinuit cateva saptamani si am gasit metoda... Am intrat pe net de pe un Nokia 3100. M-am logat pe messenger si am dat Add Friend... Am scris un ID, care ciudat este ca era si al mine la Ignore List si eu eram la acel id in Ignote List ... Am dat Add si minunea s-a intamplat... A intrat in lista mea.. Am dat Sign Out de pe Telefon si am intrat de pe calc... Ciudat este faptul ca a iesit si din Lista mea de Ignore si din Lista lui..Din pacate i-a aparut mesajul cu X wants to add as Friend to his messenger list...etc... Am crezut ca iar am dat-o in bara ..Insa am combinat calculatorul cu telefonul si dupa 2 ore de experimente utilizand doua id-uri diferite am ajuns la urmatoarea concluzie: Indiferent daca esti la Ignore List la persoana pe care vrei s-o aduci in lista , sau nu esti trebuie sa respecti o regula mare si lata: Cand dai Add Friend de pe telefon acea persoana nu trebuie sa fie onlline. Simplu. In modul acesta se rezolva problema cu fereastra care apare in mod normal atunci cand cineva vrea sa te aiba in lista lui. Mai sunt tousi doua mici probleme: Nu stiu daca se aplica numai la Nokia 3100 sau pur si simplu Internetului mobil. Iar a doua problema este legata de caracterele continute in ID. De exemplu cand am dat Add Friend de pe telefon din greseala am scris Maniak2005 in loc de maniak2005... Si mi-a trecut in lista id-ul desi eram in Ignore List la respectiva persoana... Insa daca scrii corect adica maniak2005 nu va reusi sa treaca de problema cu Ignore List. Deci concluzia este ca trebuie totusi sa scrii prima litera invers fata de cum este ea in realitate...Oricum asta se refera numai la Caps Lock :good:

 

 

PS: Chestiunea se poate aplica si in cazul in care doresti numai sa iesi de la Ignore List de la persoana respectiva.

PPS: Pt sugestii astept comentariile voastre. Insa va asigur ca am mai postat si pe alt forum si la toti cei care au incercat a dat rezultate !!!

Editat de Adrian Laurentiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, si??? :yahoo:

 

Din tot ceea ce ai scris mai sus consider ca meriti cu prisosinta sa fii trecut la Ignore. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers:

Aditm a uitat sa adauge textul langa emoticoanele folostite, ceea ce se cheama ca a incalcat putin regulamentul , insa tinand cont de ce s-a postat mai sus consider ca sunt destul de sugestive :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred nimic din ce spune ,ce faci daca te sterg de tot din lista de mess,in loc sa dau 'ignore ',

cum mai intri inapoi ,ca trebuie sa imi ceri permisiunea..

asa ca nu cred ce zici :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred nimic din ce spune ,ce faci daca te sterg de tot din lista de mess,in loc sa dau 'ignore ',

cum mai intri inapoi ,ca trebuie sa imi ceri permisiunea..

asa ca nu cred ce zici :flowers:

EU CRED CA N-AU INTELES CE CSRIE MAI SUS :flowers: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EU CRED CA N-AU INTELES CE CSRIE MAI SUS :flowers: :flowers:

se poate ! eu intrebam ...Ce faci ? daca te sterg . :flowers:

iar apoi ,nu inteleg de ce iti doresti sa fi iar in lista cuiva ,care nu doreste sa vb cu tine ..

:friends:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EU CRED CA N-AU INTELES CE CSRIE MAI SUS :flowers: :flowers:

 

Dimpotriva, am inteles mult mai mult decat ai scris. :roll:

 

 

:flowers:

Caps Lock OFF!

 

 

 

 

iar apoi ,nu inteleg de ce iti doresti sa fi iar in lista cuiva ,care nu doreste sda vb cu tine ..

:friends:

 

Tine de personalitate, Laur :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×