Sari la conținut
Forum Roportal
:x

copilarii!

Postări Recomandate

de ce in anumite situatii ne comportam ca niste copii? de ce incercam sa-i copiem si nici nu o facem bine?

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce in anumite situatii ne comportam ca niste copii? de ce incercam sa-i copiem si nici nu o facem bine?

 

 

pentru ca simtim nevoia sa mai fim copii macar in unele momente....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce in anumite situatii ne comportam ca niste copii?

Si eu ma intreb de ce si la varsta asta inca mor dupa desenele animate cu bugs, dufy, tom si jery ,roadrunner...clasicele. Poate inca sunt copil sau ma prefac ca sunt dar e asa de bine cateodata sa redevi copil chiar si pentru cateva momente in care sa nu te vada nimeni cum te rasfteti, pentru ca asa te-a palit pe moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca de fapt in suflet ramanem mereu copii,iar in anumite momente partea asta ascusa undeva intr-un coltisor iese la lumina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca de fapt in suflet ramanem mereu copii,iar in anumite momente partea asta ascusa undeva intr-un coltisor iese la lumina

mai greu este sa controlezi astfel de evenimente in care sa iasa la iveala copilariile mai ales cele care ar putea rani alte persoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hm, eu cred ca ne comportam ca niste copii din dorinta de a fi rasfatati sau , mai e un motiv, dorim sa ne eschivam de ceva, de o situatie...

Editat de marissa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hm, eu cred ca ne comportam ca niste copii din dorinta de a fi rasfatati sau , mai e un motiv, dorim sa ne eschivam de ceva, de o situatie...

 

e o observatie buna, o explicatie pertinenta ... (cred)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce in anumite situatii ne comportam ca niste copii? de ce incercam sa-i copiem si nici nu o facem bine?

cred ca factorul infantilitate exista in fiecare dintre noi...in unii mai mult, in altii mai putin. dar cred ca este o diferenta intre cei care se uita la desene si gandesc matur, intre cei care isi petrec viata jucandu=se pe computer si intre cei care se poarta imatur...eu sunt dintre cei care se uita la desene. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×