Sari la conținut
Forum Roportal
eastside

Pentru cei diagnosticati cu cancer

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut si eu am o mama diagnosticata cu cancer la ovar spuneti-mi si mie un spital bun si un doctor va rog

 

 

Intra pe blogul Cancerul invins si citeste marturia unei femei de 60 de ani care a invins aceasta boala (cancerul la san), sau, in orice caz a ameliorat-o foarte mult cu ajutorul unui preparat naturist extrem de eficient numit Apisan Forte. Tot pe acel blog vei gasi informatii importante despre cum poti lupta eficient impotriva bolii.

 

 

Editat de Mariusica2010

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am revenit cu vesti nu tocmai stralucite:(, tata a fost operat in 24 august la Tg Mures, iar saptamana trecuta, in urma unui CT s-a descoperit o recidiva, in locul rinichiului scos s-a format o alta tumora 8) , sunt diperata si nu stiu incotro sa o apuc.

Nu vrea/nu poate sa renunte la carne si lactate, ma supara f tare ca nu are abitie, spune ca nu poate sa devina vegan...

Urmeaza incepand cu anul viitor sa faca citostatice, TORISEL, daca stie cineva ceva de el, e ok? mai ok decat Sutent sau Interferon? Oncoloaga la care mergem asa zice, ca Torisel ar fi mai bun, statisticile cica asa spun

 

Urmeaza sa mergem la Cluj la un alt Oncolog, sa mai vedem o opinie si sa faca o scintigrafie osoasa ca nu mai vreau surprize, sa fiu eu cu inima impacata ca a facut-o, asta la dr. Piciu de la IOCN se face.

 

De naturiste iar sunt innebunita...habar n-am ce sa luam, cred ca Aloe Vera de la Forever, Cartilagiu de rechin de la Calivita si altceva nu mai stiu sigur...oare ar trebui sa consult un medic naturist, sa nu le luam asa...de capul nostru???

 

cum merge cu Torisel ? cu siguranta ca e mai bun decat interferonul. decat sutent e greu de spus la ora actuala. in ce stadiu se afla tatal tau si astea ?

 

salut si eu am o mama diagnosticata cu cancer la ovar spuneti-mi si mie un spital bun si un doctor va rog

 

poti neglija din start ideea cu tratamentele naturiste. personal nu ma pricep decat la cateva locuri din bucuresti: IOB Fundeni si Coltea. cancerul la ovar e relativ tratabil, depinzand foarte mult de stadiu. de obicei tinde sa raspunda bine la primul tratament, insa recidivele sunt frecvente, dupa care resursele terapeutice sunt mai mici, la fel si toleranta bolnavei la tratament. mult succes !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!Si eu am fost diagnosticata cu cancer acum 6 luni(carcinom ovarian cu invazie peritoneala gr3B).Dupa doctorii care m-au operat acum trebuia sa fiu moarta dar am urmat un tratament naturist,am eliminat carnea si am un regim alimentar vegetarian.Am eliminat tot ce este chimic.SI TRAIESC.Deci se poate...Curaj! :cheer:

 

Din pacate nu cred ca mai esti printre noi. Operat e gresit, regim vegetarian pune capac.

Daca te-ai operat , vei avea stagiu 4 avansat.

Tratanmentul " naturist " e prea slab pt starea ta.

Increderea in medici va omoara pe toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei diagnosticati cu cancer.

 

Numai cei care au fost diagnosticati cu cancer stiu cum intr-un moment ti s-au daramat toate planurile,ideile si idalurile. Cum ai inteles intr-un moment ca esti singur in aceasta belea. Cum te svarcolesti noptile in pat. Nu poti dormi ca incontinu te intrebi ce sa faci. Cum sa treci aceste timpuri si sa ramai om.

Hai sa fim cinstiti.Sa nu facem aci reclame la tot felul de medicamente "naturale" si alte "tratamente " care fac bine numai la cine le vinde. Hai sa discutam "neto" cancerul.

Pana azi se poate pretinde ca nimeni nu a "invins" cancerul. Cine a facut tratamente chimice ,raze sau operatii,chiar daca cancerul a disparut pe moment,niciodata nu se va inceta de a face mensual analize si cauta poate poate cancerul care "se intoarce". Pana la ultima rasuflare a bolnavului chiar daca va murii de batranete si nu de cancer.

Asa ca,stimati loviti de soarta,luati in socoteala cateva adevaruri despre cancer: Azi deja se gasesc in arsenalul medical o intreaga gama de tratamente si medicamente contra diferitilor cancere. Majoritatea lor au ca scop sa prefaca cancerul intr-o boala cronica care se trateaza pe baza zilnica, lunara sau alta. In majoritatea cazurilor oamenii mor ,cum am scris mai sus, de tot felul de alte boli,numai nu de cancer. Ista este cazul cand cancerul este descoperit in prima etapa a lui,inantede a trimes ramificatii in corp. In aceste cazuri lupta este mai apriga,cu o alta gama de tratamente si medicamente dar din pacate cu mai putin succes decat la cei care cancerul a fost depistat devreme.

Sunt multi excroci si sarlatani lipsiti de scrupule care cu lipsa lor de morala gasesc in noii bolnavi de cancer,care in mare parte se simt pierduti si sunt gata sa se agate si de un pai ca sa nu se inece,o ocazie fantastica ca sa se imbogateasca. Asa ca stimati noi bolnavi, nu risipiti banii vostrii in van . Nici un medicament naturist sau tratament-vrajitorie nu va salveaza de soarta voastra. Luptati contra cancerului pe campul de lupta in care sunt deja victorii,fie ele si timpurii.

Alegerea doctorului oncolog ,daca este posibila poate sa va ajute in lupta voastra. Principalul este a ajungi la acei doctori cu mai multa experienta si rezultate mai bune. La asa persoane se poate ajunge numai daca aveti posibilitatea de a vorbii cu alti bolnavi specific in canceru vostru. Nu luati in socoteala reclame sau ce vi se zice depersoanecare nu cunoasteti,fie ele cat de simpatice. Daca aveti ocazia sa luati parte in "grupa de sustinere" care sunt active in tot felul de feluri de cancer,acolo ve-ti intalni alti bolnavi care au trecut deja in diferit tratamente si de la ei,prima sursa ve-ti afla multe de care aveti nevoie.

Mai presus de orsice, faceti maximul ca sa va traiti viata cat se poate de obisnuit. Nu uitati ca nu sunteti singuri in beleaua voastra ca aveti si familie care sufera.

Ultimul consiliu: Nu exista doctor oncolog care sa nu recomande activitate fizica la noii bolnavi. Nu este deloc discutie ca activitatea fizica 5-6 ori pe saptamana,de fiecare data o ora de activitate,este foarte de dorit. Sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×