Sari la conținut
Forum Roportal
nynna

Modestele mele desene

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc mult pentru incurajarii..dar dupa cum spuneam nu am nici-o pregatire in domeniu mai ales in pictura in ulei,tempera .....poate in viitorul apropiat voi incerca .....

vreau sa fac niste cursuri de desen si pictura si poate atunci voi avea curajul sa pictez....

Va sarut si succes in tot ce ace faceti!

 

Sa stii ca nici eu nu am nici o pregatire in domeniu si pictez de ani buni. Iar atunci cand am inceput pur si simplu nu m-am gandit la nimic decat ca vreu sa fac acel tablou. E drept, am simtit-o ca pe o chemare. Asa ca daca simti si tu ca te atrage dar totusi te infranezi, cumpara-ti o panza ceva culori si inainte sa incepi gandeste-te doar la tabloul tau. Vizualizeaza-l si uita de tot. Totul o sa vina de la sine in momentul cand te vei elibera.

 

Poti mai mult, se simte asta de aceea ti-am spus toate astea!

 

Te pup si eu si multa bafta!

 

P.S. Pentru orice intrebare imi poti scrie oricand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna...nu am citit ce au scris ceilalti dar as vrea sa iti sugerez si eu ceva. Eu fac un liceu de specialitate, mai exact arhitectura si chiar cred ca ash putea sa iti dau niste sugestii. Am observat k tu umbra o faci peste tot la fel cu totul ca obictul care iti este mai aproape ar trebui sa fie mai inchis adica mult mai umbrit decat restul. si ar trebui sa iti stabilesti de unde iti vine lumina in desenul tau ca sa poti reprezenta umbrele corect pentru ca la tine nu prea sunt corecte.daca vrei iti pot atatasa un desen de'al meu sa vezi...nu vreau sa o fac pe grandomana ci pur si simplu sa dau un sfat!

 

:P

post-33732-1174327375_thumb.jpg

post-33732-1174327564_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt superbe cat mi-as fi dorit sa am si eu talent la pictura si la desenat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate am observat iti place sa desenezi ceva trist

asa e starea ta de spirit normala sau in clipele in care desenezi esti trista? :lol:

oricum,vreau sa te felicit! ai foarte mult talent :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×