Sari la conținut
Forum Roportal
Ningyo14

Experienta Vietilor Anterioare

Postări Recomandate

Sunt foarte interesata indomeniul vietilor anterioare...am avut o astfel de experienta..in legatura cu hipnoza. Am insa o mare rugaminte: daca ati urmarit filme care trateaza acest subiect, SF banuiesc ca ar fi,in fine,va rog sa-mi spuneti titlurile filmelor pentru a ma putea uita si eu la ele !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt foarte interesata indomeniul vietilor anterioare...am avut o astfel de experienta..in legatura cu hipnoza. Am insa o mare rugaminte: daca ati urmarit filme care trateaza acest subiect, SF banuiesc ca ar fi,in fine,va rog sa-mi spuneti titlurile filmelor pentru a ma putea uita si eu la ele !!!

 

 

Interesant, iti mai amintesti ceva din momentul de hipnoza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hipnoza chiar este reala? ca mie nu prea imi vine sa cred chiar daca stiu ca este adevarat...orice om poate fi hipnotizat? are vreun eefct secundar sau poate sa produca ceva negativ? unde ma duc sa fiu hipnotizat?^^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hipnoza chiar este reala? ca mie nu prea imi vine sa cred chiar daca stiu ca este adevarat...orice om poate fi hipnotizat? are vreun eefct secundar sau poate sa produca ceva negativ? unde ma duc sa fiu hipnotizat?^^

 

 

Hipnoza este reala. Eu am fost supusa insa unei semi-hipnoze. Adica am calatorit in vietile mele anterioare,dar in acelasi timp, stiam si unde ma aflu de fapt. Nu orice persoana poate fi hipnotizata. Totul depinde de puterea spirituala,relaxare, curaj. In timpul hipnozei te poti manifesta inconstient,de exemplu te poti chiar ridica si sa incepi sa mergi. Dar aceasta doar intr-un stadiu avansat al hipnozei. Daca persoana care te hipnotizeaza nu este experta in acest domeniu,exista unele riscuri,cum ar fi posibilitatea de a nu mai fi trezit cel aflat in transa. :)

 

Interesant, iti mai amintesti ceva din momentul de hipnoza?

 

 

 

Imi amintesc vietile anterioare pe care le-am revazut. :photo: Si totodata am inteles de ce mi-e teama de anumite lucruri. Temerile din viata actuala sunt datorate unor experiente nefaste din trecut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti primul caz de persoana hipnotizata care-si aminteste....

Probabil psihologul tau,sau...persoana care te-a hipnotizat,nu ti-a spus inainte de trezire ca trebuie sa uiti...

Ciudat...

Acum daca tot te-ai apucat....povesteste...sau,astepti sa fii rugata? :good:

Si mai am o nedumerire:daca ai avut experienta pe viu...ce te mai intereseaza filmul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sub hipnoza nu poti face ceea ce subconstientul tau nu vrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hipnoza este reala. Eu am fost supusa insa unei semi-hipnoze. Adica am calatorit in vietile mele anterioare,dar in acelasi timp, stiam si unde ma aflu de fapt. Nu orice persoana poate fi hipnotizata. Totul depinde de puterea spirituala,relaxare, curaj. In timpul hipnozei te poti manifesta inconstient,de exemplu te poti chiar ridica si sa incepi sa mergi. Dar aceasta doar intr-un stadiu avansat al hipnozei. Daca persoana care te hipnotizeaza nu este experta in acest domeniu,exista unele riscuri,cum ar fi posibilitatea de a nu mai fi trezit cel aflat in transa. :yes:

Imi amintesc vietile anterioare pe care le-am revazut. :yahoo: Si totodata am inteles de ce mi-e teama de anumite lucruri. Temerile din viata actuala sunt datorate unor experiente nefaste din trecut.

si eu as vrea sa stiu ce am fost in vietile anterioare, dar mi-e cam teama de hipnoza...

altfel nu se poate afla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu as vrea sa stiu ce am fost in vietile anterioare, dar mi-e cam teama de hipnoza...

altfel nu se poate afla?

 

 

 

:yes:),,,cumpara revista ,,Horoscop'' ,trimite amprenta de la degetul mare si vei primi raspunsul vietilor anterioare!:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti primul caz de persoana hipnotizata care-si aminteste....

Probabil psihologul tau,sau...persoana care te-a hipnotizat,nu ti-a spus inainte de trezire ca trebuie sa uiti...

Ciudat...

Acum daca tot te-ai apucat....povesteste...sau,astepti sa fii rugata? :yahoo:

Si mai am o nedumerire:daca ai avut experienta pe viu...ce te mai intereseaza filmul?

 

 

S-o luam pe rand...

1.Am fost supusa unei semihipnoze ( a nu se confunda cu hipnoza totala), de aceea imi amintesc totul. Si...de ar fi fost hipnoza totala,nu as fi uitat la comanda,ci fiindca subconstientul nu ar mai fi retinut decat foarte mici fragmente.

2. Mi-am revazut trei vieti. In prima eram in Venetia,ma numeam Aneliz dar nu am putut afla perioada. Din ceea ce am vazut mi-am dat seama ca am dus o viata fericita.

A doua reincarnare s-a produs in Japonia( legatura cu viata actuala) si eram geisha.M-am vazut intr-o incapere mica alaturi de alte geishe,dar, deoarece toate purtam acelasi model al kimonoului,am dedus ca eram geishe ucenice.Am iesit din casuta la bratul unui barbat pe care nu l-am vazut decat din spate si nu-mi dau seama cine era. Dar alaturi de el ma simteam implinita. Anul...cam 1825

3. In 1940 in Romania. Ma chema Cristina si traiam intr-o casuta mica si saracacioasa. la 20 ani lucram in fabrica de paine.Vedeam lucrurile foarte clar. Insa, instantaneu,m-am vazut tragandu-mi cu greu piciorul care mare ma durea si am cazut in bratele fratelui meu mai mare,pe care il iubeam enorm si care ma ocrotea.S-ar putea sa fi fost razboi...asta nu stiu...n-am vazut decat cele descrise. La nunta mea,la 40 ani, fratele meu a lipsit dar nu stiam de ce. Am murit la nastere( de aceea in viata actuala imi e teama de nasteri si de spital in general). Deci m-am reincarnat cu vreo 8 ani mai tarziu si am ajuns la concluzia ca fiica nascuta in viata trecuta traieste in prezent. Cine stie unde o fi...Asta e tot ce-am vazut

 

Mama a fost si ea supusa semihipnozei dar la ea nu a functionat.

 

3. Filmul prezinta si hipnoza totala...sunt extrem de curioasa. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers:),,,cumpara revista ,,Horoscop'' ,trimite amprenta de la degetul mare si vei primi raspunsul vietilor anterioare!:spiteful:

Nu stiu cat de buna este metoda asta cu amprenta dar pot sa va spun in legatura cu aflarea vietilor anterioare o metoda foarte buna si sigura este inforenergetica. Se poate masura si investiga cu ajutorul clarvederii ce ai fost alta data si unde ai trait si multe alte detalii, depinde si de cat are acces persoana care investigheaza cazul.

detalii: www.inforenergetica.ro :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×