Sari la conținut
Forum Roportal
dentaltech

nu merge subtitrarea pe dvd/divx player

Postări Recomandate

:flowers:

deci... am dvd/divx player de camera (care sta sub tv) marca Symbio din Metro, unele subtitrari le citeste altele nu, de exp am un film cu subtitrare extensia .sub si il citeste si altul tot cu extensia .sub si nu citeste, filmele fiind cu extensia .avi.

De precizat ca am incercat sa dau numele la fel ca la film si la subtitrare, diferind doar extensiile si tot nu merge.

Ajutooooor! Ca fac deja ulcer la stomac de nervi

 

de zis ca nu gasesc site oficial la firma asta pentru un update , daca stie careva?

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:friends:

deci... am dvd/divx player de camera (care sta sub tv) marca Symbio din Metro, unele subtitrari le citeste altele nu, de exp am un film cu subtitrare extensia .sub si il citeste si altul tot cu extensia .sub si nu citeste, filmele fiind cu extensia .avi.

De precizat ca am incercat sa dau numele la fel ca la film si la subtitrare, diferind doar extensiile si tot nu merge.

Ajutooooor! Ca fac deja ulcer la stomac de nervi

 

de zis ca nu gasesc site oficial la firma asta pentru un update , daca stie careva?

multumesc

O rezolvare relativ simpla este sa iti corectezi subtitrarile. Chiar daca ele par corecte la prima vedere, pot avea unele erori ascunse, cu care dvdplayerul nu se poate descurca, doar nu are capacitatea unui calculator adevarat.

Iti recomand doua programe specifice pentru corectarea subtitrarilor, ambele freeware: Subtitles Modifier si mai ales, Subtitle Workshop.

Editat de serix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O rezolvare relativ simpla este sa iti corectezi subtitrarile. Chiar daca ele par corecte la prima vedere, pot avea unele erori ascunse, cu care dvdplayerul nu se poate descurca, doar nu are capacitatea unui calculator adevarat.

Iti recomand doua programe specifice pentru corectarea subtitrarilor, ambele freeware: Subtitles Modifier si mai ales, Subtitle Workshop.

Azi mi-am instalat Subtitle workshop tocmai caaveam aceasta problema cu subtitrarile. Si cum se procedeaza, in ce sens corecturi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi mi-am instalat Subtitle workshop tocmai caaveam aceasta problema cu subtitrarile. Si cum se procedeaza, in ce sens corecturi?

pai... in primul rand faci corecturile la litera sh, si tz ... le lasi simple fara diacritice, apoi poti mari fontul, poti sa-i schimbi culoarea, ii faci ce vrea muschiuletul tau :suicide:

 

eu am aceiasi prb, cu harbul ala he hyundai 010b , doar ca... mie imi trebuie ca subtitrarea sa fie srt .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2:

deci... am dvd/divx player de camera (care sta sub tv) marca Symbio din Metro, unele subtitrari le citeste altele nu, de exp am un film cu subtitrare extensia .sub si il citeste si altul tot cu extensia .sub si nu citeste, filmele fiind cu extensia .avi.

De precizat ca am incercat sa dau numele la fel ca la film si la subtitrare, diferind doar extensiile si tot nu merge.

Ajutooooor! Ca fac deja ulcer la stomac de nervi

 

de zis ca nu gasesc site oficial la firma asta pentru un update , daca stie careva?

multumesc

Pentru toata lumea:Subtitrarea ptr. DVD\Divx.

Titlul filmului si al subtitrari trebuie sa fie identic, fara spatiu, puncte,etc.

Si cel mai important sa nu depaseasca 12 caractere.

EXEMPLU; Gladiatorul(11 caractere)(.punct 1 caracter)(srt 3 caractere)=14. Unele DVD-uri nu accepta ca titlu pentru subtitrare mai mult de 12 caractere. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am instalat Subtitle Workshop si am incercat sa salvez subtitrarea din srt in sub si nu mi-o vede in bsplayer.Ce tre facut ca sa convertesc srt in sub si sa mi-o vada in bsplayer ? Daca ati putea sa-mi aratati ce pasi trebuie facuti?MS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×