Sari la conținut
Forum Roportal
driagosh

Ploiesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Heiii si eu tot Ploiesti !!! :lol2: pai ce sa spun...abia am asteptat sa termin liceul si am plecat in Bucuresti. Nu stiu, mi-a placut f. mult viata de aici, e agitatie, animatie tot timpul, se potriveste mai bine cu...mine. In Bucuresti mi-am gasit imediat de lucru, chiar inainte sa intru la facultate. In Ploiesti cine m-ar fi luat la 19 ani intr-un post bun, firma mare, doar cu liceul terminat si fara experienta??

In fine...vin la fiecare sfarsit de saptamana in Ploiesti cu tot dragul. In ultimul an am fost f. incantata, am vazut de la o saptamana la alta imbunatatiri... :crazy: . In schimb, sunt destul de putine locuri de distractie :pardon: , nu prea ai de unde alege...iar distractia se termina devreme.

In rest imi place, o sa ramana mereu orasul meu preferat, sunt zile cand n-as mai pleca la Bucuresti :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si io si io....chiar daca am plecat demult :crazy:

 

Nu stiu ce sa zic despre Ploiesti...vin cam la doo saptamani...dar din pacate nu tu cluburi, nu tu prea multe terase...:haha:

 

Da' tot il iubesc, ca-i al nostru :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu ,si eu sunt din ploiesti :pardon:

Editat de lucyanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu locuiesc de aproape 10 ani in Bucuresti, dar de fel sunt din Ploiesti. Cred ca ajung in Ploiesti cam o data pe luna. Nu-mi sar in ochi schimbari, poate pentru ca stau putin si nu prea merg pe jos. Dar mergand cu masina ma enerveaza rau ca nu se asfalteaza odata Republicii, sa arate ca un adevarat bulevard. Si in general orasul sta cam prost la capitolul asfaltare strazi. Ca sa nu mai zic de spatii verzi... Mie asa mi se pare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu locuiesc de aproape 10 ani in Bucuresti, dar de fel sunt din Ploiesti. Cred ca ajung in Ploiesti cam o data pe luna. Nu-mi sar in ochi schimbari, poate pentru ca stau putin si nu prea merg pe jos. Dar mergand cu masina ma enerveaza rau ca nu se asfalteaza odata Republicii, sa arate ca un adevarat bulevard. Si in general orasul sta cam prost la capitolul asfaltare strazi. Ca sa nu mai zic de spatii verzi... Mie asa mi se pare

 

 

sincer ,ultima oara cand am fost in ploiesti ,nu de mult timp ....tocmai spatiile verzi si curatenia orasului mi-a atras atentia ....eu am mers pe jos si chiar mi-a placut s-o fac ....incearca si tu din cand in cand ...:sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer ,ultima oara cand am fost in ploiesti ,nu de mult timp ....tocmai spatiile verzi si curatenia orasului mi-a atras atentia ....eu am mers pe jos si chiar mi-a placut s-o fac ....incearca si tu din cand in cand ...:roll:

Sincer, nu cred ca au aparut spatii verzi in plus fata de acum 10 ani (cand mergeam pe jos prin Ploiesti), pentru ca nu e loc. E un oras inghesuit. Curatenie poate e...

Dar recunoaste ca mai are pana ajunge Craiova din urma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer, nu cred ca au aparut spatii verzi in plus fata de acum 10 ani (cand mergeam pe jos prin Ploiesti), pentru ca nu e loc. E un oras inghesuit. Curatenie poate e...

Dar recunoaste ca mai are pana ajunge Craiova din urma

 

 

touche' ...mult .....insa are potential ...apropos nu sunt din craiova,am fost o singura data in viata mea acolo ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
touche' ...mult .....insa are potential ...apropos nu sunt din craiova,am fost o singura data in viata mea acolo ....

Nu stiu de ce aveam impresia ca ai scris ceva despre Craiova la un moment dat. Eu trec prin Craiova de cateva ori pe an.

Da, intreg judetul are potential. Si am auzit ca in urmatoarea perioada multe fabrici si firme mari se vor muta din Bucuresti in Ploiesti. Deci vor veni si bani. Sper sa ridice orasul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×