Sari la conținut
Forum Roportal
driagosh

Ploiesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-as mira daca cineva ar fi din acest oras.in fine sper ca ploiestenii sa posteze.v-as ruga ca cei ce posteaza sa-si spuna of-ul in legaura cu probleme si de ce nu cu punctele bune ale orasului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Ploiesti. Sunt multumit in cea mai parte partea de ce-mi ofera orasul , vad ca in ultimul timp s-a inceput o campinie de modificare ( largire ) a strazilor , au aparut centre comerciale mari , s-a deschid call centerul vodafone ( noi locuri de munca) etc.

In rest, minusuri ca peste tot: politie corupta, jandarmi care mananca seminte pe banca in parc si scuipa cojile pe jos, puradei care fac baie in timpul verii in lacul de la Sala Sporturilor Olimpia ( se pare ca nu s-a gasit nimeni sa-i dea afara de acolo si cea mai bine solutie a fost sa scoata apa din bazin) . AAa....salarii mici , de aceea am hotarat sa-mi deschid propria afacere :o: .

Daca mai imi aduc aminte de ceva ...spun :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt din Ploiesti. Sunt multumit in cea mai parte partea de ce-mi ofera orasul , vad ca in ultimul timp s-a inceput o campinie de modificare ( largire ) a strazilor , au aparut centre comerciale mari , s-a deschid call centerul vodafone ( noi locuri de munca) etc.

In rest, minusuri ca peste tot: politie corupta, jandarmi care mananca seminte pe banca in parc si scuipa cojile pe jos, puradei care fac baie in timpul verii in lacul de la Sala Sporturilor Olimpia ( se pare ca nu s-a gasit nimeni sa-i dea afara de acolo si cea mai bine solutie a fost sa scoata apa din bazin) . AAa....salarii mici , de aceea am hotarat sa-mi deschid propria afacere :D .

Daca mai imi aduc aminte de ceva ...spun ;)

 

 

si eu tot din Ploiesti sunt :o: ..ce nu-mi place mie?nesimtirea vanzatorilor :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu tot din Ploiesti sunt :o: ..ce nu-mi place mie?nesimtirea vanzatorilor :D

a...si daca mergi la terasa sa bei o bere, chelnerul se poarta cu tine ca si cum el este patronul si tu cineva care cerseste pe acolo .

Care ati fost la Doroftei Pub?

A fost prietena mea pe acolo cu niste colege, toate buine si frumoase , chiar vine si Doreftei la masa sa le ureze bun venit , pana a venit un chelner impresar . Chelnerii astia trebuie educati, nu e vina mea ca asta e meseria lor, asta au ales , deci trebuie sa poarte cum se cuvine si cred ca ar avea si ei de castigat .

Revin! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SI eu tot Ploiesti!!!Eu zic ca totul e destul de Oca

Singurul lucru pe care il pot spune este acela ca acuz primaria ca nu se implica in fotbal..

Petrolul este ingropat in lacomie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se deschide grand center maine.cica o sa vina andra si activ dar nu cred ca vor termina de lucrat pana atunci.am trecut azi pe acolo venind de la facultate si am vazut ca inca se mai lucreaza.voi ce parere aveti despre acest nou ''mall''?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt din Ploiesti. La Mall-ul cel mare sunt si preturile foarte mari, desi e perioada de reduceri la haine si incaltaminte pana pe 15 dec. Mai putin la ei...

Imi place foarte mult ca au amenajat parcul cu ceas, nu stiu, ceva s-a schimbat in el, parca e mai multa verdeata, imi place ca vad dimineata maturatori pe strazi care lasa curatenie luna in urma lor... Imi plac focurile de artificii din fata Primariei, ieri din intamplare eram in zona si le-am vazut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu sunt din Ploiesti. La Mall-ul cel mare sunt si preturile foarte mari, desi e perioada de reduceri la haine si incaltaminte pana pe 15 dec.

 

asa e..vrem reduceri :spiteful: . Acum avem si tunel care leaga Omnia cu noul Mall la etajul 1. Ne-a spart cu tunelul ala :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×