Sari la conținut
Forum Roportal
driagosh

Ploiesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inafara de offtopicuri , mai sti si altceva?

de ai 16 ani treci la munca

asa faci anii de pensionare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa vedem cine si ce crede :D ...e posibil????:)

 

Da, dar nu te astepta la cine stie ce job-uri. La 16 ani nu prea te baga nimeni in seama.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ploiestu' nu mai e un oras sigur....nu te mai poti plimba in voie ca iti sar in cap tot felu' de ciudati, iar daca mai esti si fata e si mai grav...ce sa zic jandarmi mai zaresti pe ici pe colo dar parca n-au niciun efect. cluburi, discoteci au ramas putine si alea la fel de nesigure..daca nu te duci cu o gasca intreaga sa te simti asigurat mai bine nu te mai duci deloc. parcurile la fel nu sunt locuri sigure decat eventual cele cu trafic mare de populatie cum este cel de la ceas. preturile tind catre cele din bucuresti desi salariile nu se compara nici pe departe. evenimente, concerte nu prea se organizeaza pe la noi( oare de ce?? ) si artistii care vin sunt aceeasi dintotdeauna. imi pare rau ca nu prea pot sa-l laud....:baby:

 

right...cand vine vorba de concerte...the same bands....adica...uite voltaj...potzi foarte bine sa ii declari "ai ploiestiului" :jester: astia vin mereu...crek nu e concert...sa nu cante si astia...nu zic...bandu' e ok...da dupa ce ca sunt 3 concerte...si alea toate cu voltaj inclus... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna!eu am stat in bucuresti mult timp si m-am mutat in ploiesti din cauza parintzilor.parerea mea e k e un oras groaznic , sunt 3 magazine unde ti se vand le preturi ffff mari rebuturile altora , daca iesi in oras nu ai unde sa te duci trebuie sa iesi la 5 dupaamiaza ca sa prinzi o masa de unde oricum te trimite acasa cel tarziu la ora 23:00 din tot ce este prezentat pe meniu mai au 2 feluri de suc si 2 de bere comanzi o pizza si vine dupa 1 ora si pe langa asta suporti si prezenta nenorocitiilor aia de TIGANI de care e plin orasul, sa nu mai discutam de a iesii cu prietenii intr-un club, in nici un caz pt k nu exista decat asa zise cazinouri , nu iti poti parca masina nicaieri fara sa o gasesti lovita zgariata sau o ridica primaria.aaaaa si pe langa tziganii mai sunt si babe si mosi care se simt ofensati k nu sunt toate mijloacele de transport in comun numai pentru ei si pe unde trec pute ingrozitor.doamne fereste sa ai nevoie noapte de un medicament ceva k nu exista nici o farmacie deschisa mai tarziu de ora 19:00, si cele "non stop" pana la ora 21:00.locuri de munk nu exista decat dak ai rude dak nu esti "liber" sa faci naveta la bucuresti.si degeaba se comenteaza atat pe tema "politiei" pt k nu au ce sa faca saracii sunt incoltii de tziganii pe toate partiile k dak se ating de vre-unul e jale mareinclusiv la nivelul autoritatzilor locale care sunt din aceeasi "regn animal", iar in baza serviciilor medicale mai bine mori linistit la tine acasa ca ambulante nu exista decat 3 pt ploiesti si campina care nu vin decat dak sti cu cine sa vb bineintzeles iar in spital te imbolnavesti de hepatita decand intri , pleci mai bolnav decat intri.iar astea nu sunt decat cateva dintre "micile probleme", asa k nu e nici pe departe atat de "roz" si de dragutz in orasul asta.:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

danutzza1987 poate-mi fac timp si te scot in oras,chiar ai exagerat(3 ambulante vreo 50 poate, no pub-uri fals) ,inteleg ca vi cu aer in plamani din bucurestiu gazat dar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×