Sari la conținut
Forum Roportal
ralu_123

Lenjeria intima

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tin minte cu ani buni in urma...o matusa a simtit nevoia sa-mi faca cadou o pijama neagra si foarte sexy in opinia ei. Matusa fusese spaima asternutului la vremea ei. O alta matusa mi-a facut cadou un sort de bucatarie foarte fin lucrat. Fusese geniul familiei in ale gatitului, gospodina ideala. Alta mi-a dat cadou un inel foarte vechi si foarte valoros. E stramb si putin zgariat dar o frumusete. Are peste 150 de ani. Ma iubea mult si eu pe ea la fel si a vrut sa am ceva tot restul vietii care sa-mi aduca aminte de dragostea ei...si dupa ce si-a parasit corpul.

 

Pijamaua a ajuns la gunoi dupa prima purtare (nu mi se potrivea cu fata), sortul zace intr-o cutie intr-o pivnita la mii de Km. de mine iar inelul e singurul pe care il port cu drag.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Ca tot e frigul asta afara, hai sa ne mai incalzim cu ceva subiecte mai fierbinti :roll:

 

Ce fel de lenjerie intima purtati si ce conteaza cel mai mult (modelul, materialul, brandul)?

 

Ideal ar fi o combinatie intre toate :roll: , insa parca tot mai important este materialul...mai ales ca vorbim despre zone intime

 

Din magazinele on-line v-ati riscat vreodata? Eu am o usoara retinere vizavi de subiectul asta insa am vazut niste modele foarte frumoase si in astfel de magazine

 

Astept cu mare interes dezvoltarea subiectului

 

Pupici :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna fetelor,

 

Ca tot e frigul asta afara, hai sa ne mai incalzim cu ceva subiecte mai fierbinti :P

 

Ce fel de lenjerie intima purtati si ce conteaza cel mai mult (modelul, materialul, brandul)?

 

Ideal ar fi o combinatie intre toate :doh: , insa parca tot mai important este materialul...mai ales ca vorbim despre zone intime

 

Din magazinele on-line v-ati riscat vreodata? Eu am o usoara retinere vizavi de subiectul asta insa am vazut niste modele foarte frumoase si in astfel de magazine

 

Astept cu mare interes dezvoltarea subiectului

 

Pupici :)

 

Intr-adevar, o combinatie material-model-brand e cea mai buna 8)

 

Eu pun mare pret pe material - sa ma simt bine cu el, sa fiu ok, si daca e si cat de cat dragut modelul.... :think:

 

Eu port un numar cam mare la sutien :o: si sincer imi e greu sa gasesc ceva care imi place; chiar acum caut pt primavara-vara un sutien de culoare bej-nude simplu din burete fara nici un fel de cusatura pe cupa si nu gasesc :o: - am vazut un model la triumph intr-un magazin (nu de-al lor) dar costa 170 de lei si parca nu as da atatia bani pe el, mai ales ca as avea nevoie de mai multe - aici, daca voi fetelor ati putea sa imi dati niste sfaturi, caci am mare nevoie (la Jolidon am vazut un model, dar care avea o cusatura exact pe mijlocul cupei :P ) v-as fi foarte recunoscatoare :)

 

Iar online, eu nu comand deocamdata deoarece am inca niste temeri de depasit ( carduri, comanda, termen):o:

 

Dar daca as comanda, as spala bine lenjeria, iar chilotii respectivi ( asta e , nu am putut evita cuvantul :o: ) cred ca i-as lasa la inmuiat in apa cu Vanish ( e bun dezinfectant), i-ads spala, i-as clati, si eventual la sfarsit de tot as turna si niste apa ff fierbinte pe portiunea aceea dintre picioare ;) . Eu una chiar asa as face, si nu mai cred sa mai fie vreo problema dupa aceea :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine cel mai mult conteaza cum este croit si daca este simetric acea bucata de lenjerie intima!

Am cumparat dintr-un material care se vede parca-i sifonata si nu era = partea stanga cu ceadreapta :spiteful:

Made in China!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lenjeria intima

 

Lenjeria intima aduce un dram de senzualitate in viata de cuplu. Fie ca e iarna, primavara sau vara, lenjeria scoate mereu la iveala feminitatea din noi!

Nu orice lenjerie i se potriveste oricui. Daca esti o femeie sexy, o romantica sau poate copilaroasa, adapteaza-ti desuurile felului tau de-a fi, ramanand sexy in acelasi timp

 

Femeia seducatoare

Cu sau fara lenjerie intima? Un model fara cusaturi ofera o atingere ca o a doua piele si farmeca pe loc atat o femeie, cat si un barbat. Sutienul va descrie un piept fin iar chilotul va trece neobservat sub rochie sau pantaloni. Un set de culoarea pielii va face furori sub o bluza putin transparenta sau o rochita de vara.

femeia-seducatoare.jpg

Femeia-copil

Un sutien in forma de triunghi si chilot de tip boxer cu o parte transparenta. Sa presupunem ca nu esti tocmai o fetita cuminte! Chiar daca jucati rolul femeii-copil, nu uitati sa fiti sexy cu ajutorul dantelei. Forma sutienului este perfecta pentru sanii mici.

femeia-copil.jpg

Femme Fatale

Neaparat o lenjerie intima rosie. Se accepta si negru, dar rosul are un impact mai mare. Sutienul push-up ofera un decolteu la care viseaza toti barbatii. Daca se deschide in fata, e si mai indraznet. Chilotul poate sa fie ori tanga ori de tip boxer, dar neaparat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lenjeria intima poate afecta psihicul... cand raman unele fara lenjerie, adica asa ca Evuta, poti da in dambla sau balbaiala domnle.

 

Noroc ca deja ca smochinul are frunze mari si Evuta e acoperita!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lenjeria intima

 

Femeia seducatoare

 

Femeia-copil

 

Femme Fatale

 

Femeia bucolica

Volanase si culoare. O lenjerie intima esentiala pentru o rochita de vara vaporoasa! Orice sutien sau chilot in culori pastelate, cu motive florale si incretituri innebuneste un romantic. Dantela, matase sau bubac, putin importa, atata timp cat florile si volanasele sunt nelipsite.

 

Femeia Glam

Pentru a fi seducatoare intr-o lenjerie intima glam aveti nevoie de broderie pe tul, satin, panglici si satin. Aproape ca-ti doresti sa nu-ti mai pui si alte haine! Combina culori puternice: culoarea prunei, turcoaz si albastru. Pentru noptile fierbinti, sa nu cumva sa uiti de port-jartiere.

 

Femeia retro

 

Femeia senzuala

 

Articolele astea traduse din revistele americane te baga in ceata. Ce-i aia femeie bucolica? De la tara, rustica? Iar femeia glam? :good: Cum recunosc o asemenea femeie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×