Sari la conținut
Forum Roportal
wishmaster

Provocare: comercial vs ROCK

Postări Recomandate

tot vorbind de comercial si muzica de dragul muzicii cel mai elocvent este un exemplu....ceea ce fac acum imi cam rupe inima fiindca cei pe care ii supun la vot imi plac deopotriva chiar daca ma fac singur prost deoarece lincain'parca sunt cea mai comerciala formatie!pe de alta parte stiindscandalul cu napster si ruinarea lui rals ulrich...ma intreb....oare banul este 99% in muzica sau chiar muzica ii inspira?aici nu condamn pe nimeni dar intreb oare lincain'parca pe cat de comercial nu este bun de ascultat?nu sunt preferatii mei nici pe departe dar ii cred ca sunt la inceput mai invata...ei muzica!deci si comercialul e placut!dar arta pura in muzica e muzica care te inalta,care nu te lasa in pace si pe care o asculti non-stop! :?:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Aspectul comercial (in opinia mea) ia o amploare mai mare, traim o perioada in care banul are o putere mai mare asupra talentului :) , cu parere de rau!

 

Insa important e ceea ce-ti place tie (consider eu) dat fiind ca la urma urmei tu esti cel din fata difuzorului si tu esti si cel care decide ce-i place sau nu.

 

Oricum, vorba unui compozitor roman, "Daca nu ai o investitie sau daca nu aduci bani... mori cu talentul in gat"

 

Personal eu Prefer Metallica! (Deci ai un vot pentru :roll:)

 

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca am mai spus-o pe forumul asta si o spus din nou:mie nu mi se pare ca lincain parca face muzica comerciala...dar evident fiecare are parerea lui.nu prea imi place rocca-ul facut de metallica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

comerciali sau nu lincain` parca imi plac foarte mult...ma intreb daca la un moment dat ei au simtit ceea ce canta..dar ma rog..pentru mine unele pise din muzica lor este ca o descarcare pe care o fac ei in locul meu..cautarea de sine sau introspectia nu este un subiect prea apreciat de ai nostrii tineri care trec cu usurinta valului multe chestii, asa ca din punctul acesta de vedere sunt superi bestiali, parerea mea. Numai respecte si ma scuzati ca am dat asa buzna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta ca au trait unele dintre melodiile cantate de ei (numb,crawling).chiar ei spuneau asta intr-un interviu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super bestiale acele melodi (crawling, numb ca sa nu mai vb de somewhere I belong, preferata mea)....frumos este ca au trait momentul dar la-au depasit...iar acum e doar ceva la suprafata sau mai degraba niste readucei aminte...pe care le impartasesc celorlalti...eu stiu ca imi face super bine in anumite momente depresive cand ii ascult..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grea intrebare! Nu ascult eu mult rocca dar aseste doua formatii le ascult! Totusi votez metallica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Candva eram fan inrait Lincain Parca (la 14 ani mi-am cheltuit banutii pe primul lor album). Intre timp insa, mi-am mai schimbat optiunile.

Astfel am ajuns sa nu mai suport Lincain Parca... Mi se pare ca nu prea merita atentia mea. Poate nu sunt eu suficient de sensibila la ideile lor... :) Cert e ca am gasit multe alte chestii pe care le ascult cu mare, mare placere, la nesfarsit. Si pe aici se gasesc si cateva melodii de la Metallica (nu toate si nimic recent - gen St. Anger :!: ).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

limcain parca e comercial toti puradeii stiu de ei si ii asculta!cat despre metalica nu mai e ce era demult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca diferenta majora este cea legata de sound,de ex. intre Ride the lightning si Crawling este o diferenta impresionanta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×