Sari la conținut
Forum Roportal
Cristia

Epilepsie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu sunt familiarizata deloc cu acest tip de boala dar respectele mele pentru implicarea in tot ce faci....sanatate iti doresc, multa! :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai gandi la episodul acela din 2009, a trecut si trecut ramane. Important este sa fii bine acum.

Eu am spun de 2009 fiindca atunci mi sa dat diagnotiscul acestei boli ,a trecut si sper sa nu mai revina .Acum is bine ,la canicula transpir mai repede ca un om normal in rest nu stiu sa fii avut probleme .

Ce-i drept am adus in discutie aici si povestea cu epilepsia si cu depersonalizarea insa nu mi-e teama ca o sa afle cineva deoarece nu am dat detalii .

Si pe deasupra o sa incerc sa uit si de halucinatiile avute sau depersonalizarea cum spun unii deoarece nu am mai avut de maqi mult timp astfel de stari si daca o sa mai am o sa consult un psiholog ,psihiatru si neurologul daca e cazul deoarece astfel de stari pot fii puse si pe seama tratamentului luat de mine insa si pe baza psihicului .Totusi acele 2-3 vise mai importante care sau adeverit le pun la categoria paranormal nu cred ca le poate incadra cineva la pshici sau din cauza medicamentelor ,no sa prea pot uita de unul fiindca sanatatea mea cred ca ma leaga de el.

Multumesc si de siteurile oferite.

Vad ca aici totusi mai raspunde cineva pe forum ,am mai scris pe ceva forum dar nu am dat detalii multe de frica insa nici nu e vizitat forumul decat rar

Referitor la respect nu oricine poate intelege boala asta ,si eu inainte sa am aceasta bola si am vauzt la un fost coleg cum sa manifestat cu crize grand mal m-am speriat de numa credeai ca e demonul in el ,si epilepsia e cunoscuta de oameni asa in cazurile astea grave care bat la ochi si cele mai usoare de tip petit mal sau absente nu sunt cunoscute de publicul larg ,tocmai de aceea nu spun la nimeni de boala mea.

La lucru mai nou s-au prins ca e ceva cu mine ca din 3 in 3 luni cer adeverinta si chiar seful mi-a spus ca poate o sa ma trimita la analize ,insa eu glumid i-am spus puteti sa ma trimiteti ca nu o sa imi afle nimic ,ca la analize nu prea fac eeg si chiar daca fac o sa iasa normal al meu.Apoi daca tot o sa insiste colegi mei referitor la boala o sa ii mintesc cu ceva lipsa vitamine b1,b6 ca si asa am facut o cura de slabire ,am slabit 12 kg ,caci am ramas asa mai plin de cand m-am ingrasat din cauza medicamentelor acum am slabit si mai vreau sa slabesc desigur asa usor sa ajung la limite normale cu imc de 24 sa am ,acum am 26,6 .Sau daca no sa mearga faza cu b6 o sa ii bag in ceata cu depersonalizarea

 

300 pe saptamana.

Multumesc de link si imi place semnatura ta cumva e dedicata pentru mine ?

Editat de Mr.Pervy McPervert
scos video din citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Iti doresc multa sanatate!

 

Ai analizele facute complet, nu? Intoleranta la caldura mare nu e neaparat o afectiune, pur si simplu unii oameni rezista mai bine la anumite temperaturi si altii nu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Iti doresc multa sanatate!

 

Ai analizele facute complet, nu? Intoleranta la caldura mare nu e neaparat o afectiune, pur si simplu unii oameni rezista mai bine la anumite temperaturi si altii nu.

Multumesc.La sange am analize recent care mi-s bune ,la eeg trebuie sa il refac la urmatoarea vizita in decembrie si o sa insist sa fac mai detaliat video eeg cum spunea colegul si alte naalize care sunt necesare ,ct sau stiu eu .Nu prea am timp de ele acum fiindca mergi dimineata si no lucrez si au trecut abia 4 ani insa in decembrie ianuarie o sa imi fac si o sa discut cu medicul meu neurolog serios problema tratamentului meu daca chiar mai e necesar sa continui cu acelasi tratament dupa ce fac analizele sau o sa reduc din ele si o sa ma duc si alt alt medic sa vad ce spune si respectivul

Intoleran ta la caldura nu o fii afectiune stiu ca uni rezista mai bine si uni nu,nici mi-e nu mi-a priit niciodat o caldura mare insa crizele de epilepsie au crescut aceasta intoleranta la caldura si inca nu mi-am revenit chiar de tot sa fiu ca si inainte ,totusi vad ca nu am asa probelem acum ca transpir mai repede decat cand eram sanatos sau ca beau mai multa apa insa is in limite spre stabilire spre normal in curand ,asa simt eu dupa cum se manifesta organizmul meu .Insa in trecut pe fondul calduri am facut crize de epilepsie tip absenta sau privire in gol ,acum nu mai am probleme .

Sanatate tuturor celor bolnavi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×