Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

De ce tocmai cand am prietena...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Smecher esti tu, dom'le. Mie nu-mi esti simpatic nici acum, cum nu mi-ai fost nici inainte.

 

Ideea este ca daca esti singur, esti neinteresant, accesibil, plictisitor, fad si insipid (nu ca nu ai fi). Daca intre timp iti gasesti o femeie cu care sa incepi o relatie, situatia se schimba radical: deodata devii interesant, placut si ce e cel mai important, devii INACCESIBIL. Si de vina este numai ea, cea de langa tine. Ea te face sa apari in alta lumina in fata celorlalte femei.

 

 

 

 

"Da, mah. Vezi ca te-ai prins si singur?!"

 

Dispari mah!!! :flowers:

 

Dnelor, drelor si d-nilor, mii de scuze! Continuam discutia... :flowers:

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Sincer nu inteleg. :flowers: Merg cu prietena pe strada, in oras, eu cat de cat prezentabil, ea frumoasa si sexy si tocmai atunci observ cum, mai mult sau mai putin subtil, din ce in ce mai multe fete si femei imi fac ochi dulci. La fel de mult, si cele care au aflat pe messenger, la telefon sau prin alte cai de comunicare ca am prietena, fete care pana cu ceva timp in urma nu se doreau a fi decat amice virtuale cu mine, dintr-o data incep sa dea din coada pe langa mine :) Cand eram singur nu eram asa cautat si "frumos vazut" :friends: Si la naiba... nu vreau sa-mi insel prietena, cu atat mai mult din p. de v. sentimental! Nu suport ideea de a juca dublu/triplu/multiplu...etc. In primul rand, voi, fetele cam ce explicatii imi puteti da? :o: Ms anticipat.

 

O asemenea schimbare nu poate fi prelucrata decat de mintea ta :roll: iti doresti confirmari din-afara si primul lucru care atesta acest fapt, este ca ai deschis un asemena topic :flowers:

Un om este ceea ce gandeste, o persoana care se simte neatragatoare poate deveni una neatragatoare, la fel funktioneaza si invers, numai ca in spatele acestor sentimente se ascund dorinte sau insatisfactii ale propriilor insusiri. Aceasta explicatie pe care ti-o ofer este generala, caci prima impresie personala ar fi ca esti extrem de egoist si de fapt incantat de atitudinea fetelor, chiar mai mult de atat esti si tentat si totusi vrei sa pari baiatul cel bun care nu-si inseala prietena, pt ca este constient de raul pe care l-ar putea provoca acesteia si lui insusi prin acel nefast sentiment de tradare :o: dar la teatrul tau ai mai omis ceva " iubirea" ( nu am citit tot, dar cred)

Un barbat cu incredere in sine va sti intotdeauna de ce este dorit de o femeie.

In locul tau n-as mai fi atat de "mandru", doar femeile slabe au satisfactie cand cuceresc barbatul unei femei atragatoare :flowers: (la fel si pt cazul barbatilor)

 

.

... Pe de alta parte e vb si de un fel de invidie sau posesivitate specific feminine. Acum simt si eu pe pielea mea ca femeile astea sunt atat de inteligente incat viseaza doar la ce nu pot avea. Probabil aici se rezuma ambitia si orgoliul celor mai multe dintre ele.

.

 

O femeie inteligenta nu viseaza la ce nu poate avea, ci la ce poate obtine 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

corect...exact asa este !

 

dar, probabil, o fi si varsta de vina la el si cateva tinere de pe aici :flowers:

 

Ideea este ca daca esti singur, esti neinteresant, accesibil, plictisitor, fad si insipid (nu ca nu ai fi). Daca intre timp iti gasesti o femeie cu care sa incepi o relatie, situatia se schimba radical: deodata devii interesant, placut si ce e cel mai important, devii INACCESIBIL.

 

e pe naiba...daca esti singur esti neinteresant, inspid, fad ???? :flowers:

 

poate pt o anumita categorie de femei... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e pe naiba...daca esti singur esti neinteresant, inspid, fad ???? :flowers:

poate pt o anumita categorie de femei... :flowers:

 

Nu, pentru cele mai multe. E mai bun un barbat care nu-ti apartine. Parca singur e prea usor si nu prezinta interes. Dor suntem niste animale evoluate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, pentru cele mai multe. E mai bun un barbat care nu-ti apartine. Parca singur e prea usor si nu prezinta interes. Dor suntem niste animale evoluate.

Stii ce: tu du-te si cauta barbati insurati, mai bine. :flowers: Ar fi o chestie sa te vad cum primesti posete'n cap. :ok:

Animale evoluate? Iar ai o parere prea buna despre tine. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii ce: tu du-te si cauta barbati insurati, mai bine. :flowers: Ar fi o chestie sa te vad cum primesti posete'n cap. :ok:

Animale evoluate? Iar ai o parere prea buna despre tine. :yes:

 

Stii ceva? Ce-ar fi mai bine sa mai citesti si tu o carte, poate asa mai aflii si tu cate ceva, ca nu prea te ajuta capul, saracutul de tine! Cand ma refeream la "animale evoluate", ma refeream la noi, oamenii. Pentru ca avem instincte in noi. Dar ce sa intelegi tu, daca nu gandesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii ceva? Ce-ar fi mai bine sa mai citesti si tu o carte, poate asa mai aflii si tu cate ceva, ca nu prea te ajuta capul, saracutul de tine! Cand ma refeream la "animale evoluate", ma refeream la noi, oamenii. Pentru ca avem instincte in noi. Dar ce sa intelegi tu, daca nu gandesti?

Animale evoluate pt c-avem instincte in noi? :yes: Hai ca nu mai comentez, deja ai dovedit destule. Sanatate!

 

si: :ok: (nu-ti convine aici, mai sunt mii de topicuri!!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e.parca mi-ai luat vb din gura :)

Care naiba's fraierii sau obsedatii aia care sa tanjeasca dupa o fata cu prieten, indiferent cat de atragatoare ar fi? De ce sa te uiti? Sa se simta bine malaul de langa ea? :) Sau cine dreaq o fi ala? putin orgoliu macar... dar sincer, eu n-am cunoscut asemenea "barbati".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care naiba's fraierii sau obsedatii aia care sa tanjeasca dupa o fata cu prieten, indiferent cat de atragatoare ar fi? De ce sa te uiti? Sa se simta bine malaul de langa ea? :doh: Sau cine dreaq o fi ala? putin orgoliu macar ... dar sincer, eu n-am cunoscut asemenea "barbati".

 

eu zic ca daca este sa-ti placa o tipa, nu conteaza cine e in stanga sau cine e in dreapta :cry: orgoliu orgoliu, dar ce-i asa de rau in a admira pe cineva? eu zic ca e totusi prea mult orgoliu, da na daca tu te simti mai bine :lol2:

 

 

ps: e o mica mare diferenta dintre a parea indiferent si a fi indiferent :inlove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×