Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

PREMIERA - Consultatii energetice

Postări Recomandate

O admir pe Mayama pentru provocarea lansata siesi... :flowers:

Este o dovada de curaj si onestitate...pe care,putini o au!

Si o dovada de inteligenta.. :flowers: .la o adica...si ea intelege ce vreau sa zic...

Fara foto? Ha..ha..ha... :flowers:

Ti-e frica de magie...

Se poate face si fara foto...no problemm...

Dar,paza buna trece primejdia rea! :flowers:

Hai sa nu zicem frica, ci doar curiozitate.De mayama nu mi-e frica, o simt benefica . :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: Ai dreptate, dar marea majoritate a oamenilor procedeaza, din obisnuinta, la "trecut prin foc"! O trecere prea brusca - dezechilibreaza! Si eu sunt pentru o "hrana sanatoasa", dar ...

Da! E greu de acceptat ideea ca hrana preparata cu foc este vazuta de organismul uman ca un inamic.

Aici cred ca este o explicatie stiintifica a atator "vindecari miraculoase" a unor boli considerate de medicina drept incurabile. Vindecari care au drept "medicament" sucurile de fructe sau renumitul regim a lui Valeriu Popa: numai apa distilata....

Mancand normal (zi de zi hrana preparata cu foc), organismul uman isi "oboseste" sistemul imunitar. In momentul in care se stopeaza hranirea cu mancare gatita si se trece pe un regim de sucuri de fructe, sistemul imunitar nu va mai avea "dusmani" noi, ci se va "concentra" pentru a vindeca organismul.

Adica, pe langa aportul de energii benefice, sucurile de fructe (cele naturale, bineinteles :cheer:) ) sunt "prietene" cu sistemul imunitar al organismului si nu-l pun la treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa nu zicem frica, ci doar curiozitate.De mayama nu mi-e frica, o simt benefica . :P

 

:) Mahnit/a de starea evolutiei umane, te arunci orbeste in focul luptei cu "cine nu merita". Ai disponibilitati energetice, "faci" spiritualitate - si esti constienta de ele, dar iti pierzi vremea cu "prea multe probleme ale altora care nu pot". Nascuta pentru evolutie, ai facut destule pentru a intelege corect Adevarul. Ai nevoie de "timp" pentru asimilare:tanar/a; emiti frumos, dar Emotional/energetic mai ai nevoie de "timp". l-am pus in ghilimele pentru ca acolo Sus nu exista timp! ;) Atat, deocamdata - energetic...

 

...deschis...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Mahnit/a de starea evolutiei umane, te arunci orbeste in focul luptei cu "cine nu merita". Ai disponibilitati energetice, "faci" spiritualitate - si esti constienta de ele, dar iti pierzi vremea cu "prea multe probleme ale altora care nu pot". Nascuta pentru evolutie, ai facut destule pentru a intelege corect Adevarul. Ai nevoie de "timp" pentru asimilare:tanar/a; emiti frumos, dar Emotional/energetic mai ai nevoie de "timp". l-am pus in ghilimele pentru ca acolo Sus nu exista timp! ;) Atat, deocamdata - energetic...

 

...deschis...

Frumos ce ai scris, dar cred ca ti se potriveste si tie si foarte multor persoane de pe forumul acesta. Cu totii ne mahnim de ce vedem in lume, cu totii ne-am nascut pt a evolua , probleme inutile ne facem cu totii la un moment dat si de timp , ce sa mai zic...in timp cu totii vom creste (din toate punctele de vedere).

Dincolo de ce am scris mai sus, apreciez efortul, iti multumesc ca ai irosit din timpul tau si pentru mine... :P :) :)

Acum incep sa ma gandesc cine sunt aceia care nu merita...

Exista oameni care nu merita? Aici e cu mi ducu mi-ntorcu'

Editat de Arcadia2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum incep sa ma gandesc cine sunt aceia care nu merita...

Exista oameni care nu merita? Aici e cu mi ducu mi-ntorcu'

 

Ne exista oameni care sa nu "merite" ci forte care nu trebuie "bagate in seama de unul singur". Ghilimele ptr. ca prezinta cumuul energetic cu vibratie malefica mare, in care te bagi... Si nu esti singur/a! ;) Cauta sufletele din familia ta energetica si apoi, emite lumina - inapoi, la cei cu vibratie de joasa calitate. Nu lupta singura. Asta am spus. Si mai cred ca, ce ti-am spus tie, personal, nu se potriveste la toata lumea. Credeam ca esti constient/a. Nu imprastii "complimente" pe forum - convinge-te din postarile mele si nici nu cred ca mi-am irosit timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne exista oameni care sa nu "merite" ci forte care nu trebuie "bagate in seama de unul singur". Ghilimele ptr. ca prezinta cumuul energetic cu vibratie malefica mare, in care te bagi... Si nu esti singur/a! :P Cauta sufletele din familia ta energetica si apoi, emite lumina - inapoi, la cei cu vibratie de joasa calitate. Nu lupta singura. Asta am spus. Si mai cred ca, ce ti-am spus tie, personal, nu se potriveste la toata lumea. Credeam ca esti constient/a. Nu imprastii "complimente" pe forum - convinge-te din postarile mele si nici nu cred ca mi-am irosit timpul.

Intr-un fel , incep sa imi fac probleme: cum , simtiti in jurul meu un cumul energetic cu vibratie malefica mare? Ma gandesc acum daca m-am "bagat " in ceva si nu gasesc cine stie ce... doar discutii pe forum.

O fi un cumul mai vechi sau unul mai nou? Poate fi inlaturat? Ma simtiti de una singura?

Acum, iacata , o gramada de intrebari.... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-un fel , incep sa imi fac probleme: cum , simtiti in jurul meu un cumul energetic cu vibratie malefica mare? Ma gandesc acum daca m-am "bagat " in ceva si nu gasesc cine stie ce... doar discutii pe forum.

O fi un cumul mai vechi sau unul mai nou? Poate fi inlaturat? Ma simtiti de una singura?

Acum, iacata , o gramada de intrebari.... ;)

 

Ori eu nu stiu sa ma exprim si ma fac neinteleasa, ori vreti sa ma incurcati!

 

Am zis:

 

Mahnit/a de starea evolutiei umane, te arunci orbeste in focul luptei cu "cine nu merita" - cine nu merita - fortele care nu trebuie "bagate in seama de unul singur". Ghilimele ptr. ca prezinta cumuul energetic cu vibratie malefica mare, in care te bagi...in aceste forte cu care doriti sa va luptati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te bagi 'ca musca in lapte'. :o: fiul meu este aceeasi zodie ca si mine si pana de curand, cand ritmul de viata a devenit alert, il intelegeam foarte bine si nu aveam probleme de comunicare. este un copil, asa cum a spus si mayama, care le gandeste singur si cand nu intelegea ma intreba. acum are mai multe de asimilat si inteles , iar ritmul este mai lent decat ne permite timpul.

 

Tocmai...sunteti aceeasi zodie,dar nu uita ca persoanele din aceeasi zodie nu sunt identice...are un cuvint greu de spus si ascendentul,decanul,sexul(barbat-femeie),ora nasterii,ziua,locul,anul,virsta(adult-copil)....

Aceasta carte,vorbeste tocmai despre toate aceste diferentieri...

Ex:la zodia taur,vorbeste despre barbatul-taur,femeia-taur,copilul taur...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×