Sari la conținut
Forum Roportal
albella

fug barbatii de asumarea responsbilitatea unei relatii stabile?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O intrebare adresata mai curand barbatilor decat femeilor, mai curand celor maturi decat celor superficiali ....

 

Se poate sa fie doar o impresie a mea, dar tind sa trag concluzia ca barbatii peste 30 de ani prefera relatii in care sa nu se implice, complice, sa nu li se ceara mai mult decat sunt ei dispusi sa ofere. Poate o intrebare mai specifica ar fi sunat asa: cat/ce sunt barbatii dispusi sa ofere?

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Maturitatea presupune, printre altele, intelegerea si acceptarea faptului ca, daca cineva nu te-a apreciat, inteles ori te-a ranit, asta nu insemana ca toti ceilalti vor face la fel. Se produce un cerc vicios al neincrederii, prudentei, reticentei si chiar razbunarii. qui prodest?

Crezi? As vrea sa te vad pe tine cum, dupa ce ai pierdut parte din tine din cauza unei femei (sau barbat) in repetate randuri, mai poti sustine aceasta afirmatie.

 

Ce zici tu nu tine de maturitate, ci de acceptare, pur si simplu, ca in lume exista si idioti. :)

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi? As vrea sa te vad pe tine cum, dupa ce ai pierdut parte din tine din cauza unei femei (sau barbat) in repetate randuri, mai poti sustine aceasta afirmatie.

 

Ce zici tu nu tine de maturitate, ci de acceptare, pur si simplu, ca in lume exista si idioti. :focus:

 

Da, cred! :) si e una din solutii pentru a ramane cu mintea intreaga. sau cel putin de a ramane cu resurse de a iubi si de a te bucura de viata din nou. Altfel ramai ancorat/ancorata in resentimente fata de cel/cea pe care tu l-ai lasat de te raneasca, si nu resuseti sa inceti din propriile tale greseli (dovada ca te expui riscului ca a doua oara sa dai peste acelasi tip de barbat/sau femeie)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi? As vrea sa te vad pe tine cum, dupa ce ai pierdut parte din tine din cauza unei femei (sau barbat) in repetate randuri, mai poti sustine aceasta afirmatie.

 

Ce zici tu nu tine de maturitate, ci de acceptare, pur si simplu, ca in lume exista si idioti. :focus:

 

1 nu exista pur si simplu

2 acceptarea unor cauze pierdute tine de maturitate

3 oamenii au insusiri diferite, atat psihice cat si fizice

 

 

 

ps: si eu sufar si urasc, dupa cum se vede in semnatura mea: " iti doresc o boala care sa te faca urat si rece" dar asta nu inseamna ca voi face ceva pt asta sau ca nu mai cred in iubire :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta se poate intampla la orice varsta, cred io....deci, nu e o scuza

Nu e o scuză, e o realitate. :)

 

eu ti-am spus ca nu esti bun :focus:

barbatii de peste 30 ani stiu sa defineasca personalitatea unei femei si prin asta stiu sa si selecteze :o:

Exact asta e o parte a problemei,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o scuză, e o realitate. :)

 

sincer, incerc sa te inteleg...e greu sa fi casatorit cu cineva si sa traiesti o viata paralela...ma intreb insa, ce te retine, daca intr'adevar iti doresti asta cu toata fiinta, sa rupi pisica'n doua si sa incerci sa te debarasezi de trecut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×