Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Emigrare spre Statele Unite ale Americii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Media Note

Office of the Spokesman

Washington, DC

December 15, 2006

 

 

 

2008 Diversity Visa Lottery Registrations

 

 

 

Over 6.4 million entries for the 2008 Diversity Visa Lottery were received during the two-month electronic registration period, from October 4, 2006, through December 3, 2006. This is an increase from the more than 5.5 million applications received in the 2007 Diversity Visa Lottery. Taking into account dependents, there are more than 10 million participants in the 2008 Diversity Visa Lottery.

 

Most of the applications were from Africa and Asia with 41 percent of the total from Africa, 38 percent from Asia, 19 percent coming from Europe, and 2 percent coming from South America, Central America, and the Caribbean. The largest number of applicants came from Bangladesh (more than 1.7 million applicants) followed by Nigeria (684,735) and Ukraine (619,584). The number of winning entries by country will be available after the random lottery process is conducted next year.

 

 

The electronic registration process makes it easier for applicants to apply and continues to increase the Department's ability to screen against duplicate and other fraudulent entries. Anti-fraud technology using facial recognition and data mining will be used to eliminate duplicate cases.

 

 

Winners will be notified with a letter mailed from the Kentucky Consular Center confirming the name, date of birth, and country of chargeability for the registrant, as well as a time/date stamp when entries were registered. Notification will be sent to the winning entrants by mail only between April and July 2007 and will provide further instructions, including information on fees connected with immigration to the United States.

 

 

There have been several attempts to defraud Diversity Visa Lottery entrants. Lottery entrants selected as winners in the Diversity Visa random drawing are notified only by the Department of State's Kentucky Consular Center. No other organization or company is authorized by the Department of State to contact winning entrants.

 

 

 

2006/1121

 

 

 

 

Released on December 15, 2006

 

http://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2006/77895.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de parca acolo ar fi umbla cainii cu colaci in coada

cei care ajung au ocazia sa vada ce inseamna munca si nici gand de concediu de 21 zile lucratoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e relevant exemplul cu Dumnezeu - a avut concediu o septime, ceea ce tradus la zilele unui an ar fi vreo 52 zile calendaristice!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel de irelevant este si notiunea de concediu in ROmania, care inainte de comunisti nici nu exista in vocabularul omului de rand, doar al celor primii 10000!!!! O societate nu pe concediu se bazeaza ci pe munca!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e relevant exemplul cu Dumnezeu - a avut concediu o septime, ceea ce tradus la zilele unui an ar fi vreo 52 zile calendaristice!!!

 

Nice one - trasa de la hip :D

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce nu inteleg eu este de ce, dupa ce m-am inscris in program, m-au cautat cu atata insistenta, am vorbit la telefon ore in sir, am primit nspe mailuri si de ce prima si prima data, primul pas este.....de platit o suma nu tocmai micuta......

 

asta n-am inteles io.

si p-orma sa ti se spuna.....deh, norocu' asta care cade numa pe capu cui nu ne asteptam.....sorry for your bad luck, but thanks for your time and money....

 

deci, de ce atata insistenta fata de cei inscrisi, ca nu sunt singura care am beneficiat de tratamentu asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce nu inteleg eu de ce este .... de platit o suma nu tocmai micuta ... asta n-am inteles io.

 

 

Americanii NU cer bani pentru inscriere!!!!!!! nu costa NIMIC sa participi la loterie .... ei nu te cauta DELOC mai ales pe telefon ore intregi .... doar daca ai castigat te anunta in scris!!!!! Tu te-ai lasat dus de niste canadieni care se recomanda ca Guvernul American si te pacalesc, practic nici nu-ti depun actele doar aduna datele pe langa bani ... ca la o adica sa aibe ce sa vanda mai departe falsificatorilor!!!! Imi pare rau!!! Daca citesti postarea originala pentru loteria care incepe pe azitazi, vezi ca sint accentuate aceste indicatii. Foarte multi cad victimi acestori falsificatori crezind ca au influenta in Centrul National de Vize Americane, sint niste indieni si pakistanezi care se ocupa de toate falsificarile existente din lume!!!!!

 

Ai de plata numai daca ai castigat loteria si asta e scris in plicul mare galben cu formele respective dupa ce le-ai anuntat ca ai de gand sa aplici pentru viza ca multi trimit aplication, castiga, dar n-au bani sa faca actele mai departe!!!!

 

E atit de simplu sa te inscrii, incearca inca odata, asa de dragul curiozitatii sa vezi ce se intimpla.

Nu te costa nimic!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×