Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Basarabeni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

Sunt si eu curioasa, citi dintre memebrii forumului sunt de peste Prut?

Eu sunt din Chisinau si asa vrea sa mai cunosc persoane care sunt din RM.

As vrea sa mai vorbim despre impresiile adunate pe acest forum!

Astept! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot sunt de peste Prut si deasemenea din Chisinau!

Impresii pe acest forum? Greu de spus, un comportament mai mult sau mai putin Romanesc!

:jester: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu tot sunt de peste Prut si deasemenea din Chisinau!

Impresii pe acest forum? Greu de spus, un comportament mai mult sau mai putin Romanesc!

:jester: :tease:

depinde de ce intelegi tu prin romanesc... chiar mi-ar place sa aflu parerea vostra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut doua iubite din Chisinau...una mai frumoasa ca alta,iar orasu mi-a placut foarte mult!!

 

Chisinaul chiar e plin de fete frumoase, evident si cu unele exceptii, si orasul e foarte dragut! Ma mindresc cu orasul meu! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chisinaul chiar e plin de fete frumoase, evident si cu unele exceptii, si orasul e foarte dragut! Ma mindresc cu orasul meu! :tease:

intr-adevar,vara asta am descoperit Chisinaul fiind un oras plin de viata si multe parcuri si locuri de distractie... mi-a placut foarte mult!

Pe 13 octombie vin iar la voi :jester: abia astept! parca sunt si zilele Chisinaului atunci, nu?

 

sau pe 14?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e pe 14 octombrie Ziua Orasului!

ce coincidenta! pe 14 octombrie e si ziua orasului meu (Iasi)! :jester: dar de data asta voi fi in Chisinau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce coincidenta! pe 14 octombrie e si ziua orasului meu (Iasi)! :tease: dar de data asta voi fi in Chisinau.

 

Interesant, n-am stiut ca vom sarbatori odata cu Iasul! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chisinaul chiar e plin de fete frumoase, evident si cu unele exceptii, si orasul e foarte dragut! Ma mindresc cu orasul meu! :focus:

Fete frumoase? Nu stiu! Toti spun ca in Chisinau sunt fete frumoase, dar cind merg pe drum mi se pare ca toate fetele frumoase stau acasa :yes: ! Sau .....

 

depinde de ce intelegi tu prin romanesc... chiar mi-ar place sa aflu parerea vostra!

 

Parerea noastra e destul de pozitiva, va consideram ca frati :) !

Pe cind parerea Romanilor despre noi nu e chiar asa de pozitiva cum am fi vrut noi!

Sa zici cind cineva se cearta in tramvai ca ei sunt Basarabeni? interesant, straniu lucru, la noi in transportul public aproape nici nu sunt asa cazuri! Sau tipii care pun muzica tare in masina sau cei galagiosi, ei tot sunt numiti Basarabeni! Voi stiti de aciasta nici nu trebue sa va amintesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×