Sari la conținut
Forum Roportal
Yvo

Cucuveaua

Postări Recomandate

Pura superstitie prosteasca. Eu as avea curajul si sa ingrijesc o cucuvea ranita.

 

 

Fii serioasa, unde-i marele curaj?!?!

E o vietate ca oricare alta si poate fi un bun animal de casa daca ai chef sa tii in congelator soareci morti si alte lighioane. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu cred ca bufnita si cucuveaua sunt una si aceeasi. Chiar la imagini: am cerut cucuvea si mi-au dat bufnita.

 

Si-am sa va spun acuma o intamplare reala, ca sa credeti ca nu-i superstitie ceea ce "spune" sau "anunta" cucuveaua.

O vecina de a noastra, de cate ori auzea cucuveaua cantand, se ruga la Dumnezeu sa-i moara socru'. Da!!! Si i-a murit vecinu', socru-sau inca mai traieste! Bu-hu-huuuu...

Pai,daca sunt una si aceeasi(desi,nu sunt...) cum stii ca ai cerut una si ...era alta? :cheer:

:D Povestea...e tareeeeeeeeee! :cheer: Adevaratul socru', era ...vecinu'!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta spuneam si eu. Cucuveaua poate fi tinuta si ca animal de casa. Diclona noua nu ni se pare curaj dar superstitiopsilor li s-ar parea ca am mult curaj.

 

Si cucuveaua e o pasare ca oricare alta.

 

Eu nu cred in superstitii. Asta deoarece sunt pure stupizenii prostesti.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bufnita e bufnita cucuveaua e cucuvea pasari diferite total..http://ro.wikipedia.org/wiki/Bufni%C5%A3%C4%83 si http://ro.wikipedia.org/wiki/Cucuvea ..seama nu rasare..fac parte din aceeasi specie-rasa..atata tot..bufnita are un cantec cucuveaua altul..dimensiuni mai reduse la cucuvea fata de bufnita..

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
unele animale simt atunci cand sunt cutremure.. poate ca si cucuvelele simt cand cineva e pe cale sa moara :crazy:

 

 

Si cainele simte cand stapanu' sau sta sa moara, da-i mai cu bun simt, nu urla cu 7 luni inainte, ci doar in ultimele ore ale muribundului. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu am una in podul casei de mai bine de un an si canta toata noaptea prin zona asta ar insemna ca toti vecinii mei vor murii? Nu cred..........................................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×