Sari la conținut
Forum Roportal
Yvo

Cucuveaua

Postări Recomandate

Moartea, singura si marea certitudine a vietii, oricum vine, cu sau fara bufnita sau cucuvea. Saracia? De ce sa fie anuntata de cucuvea cand au grija guvernantii sa nu ne fie mai bine decat vor ei?

Fiti logici, oameni buni, si nu credeti in superstitii. Vreti rau, n-aveti decat. Programati-va mentalul pe rau, autosugestionati-va si n-o s-aveti rude de ingropat si zile de ghinioane cate rele se vor abate peste voi. Eu am luat topicul ca pe o gluma, dar cum sa-si inchipuie cineva ca o pasare poate sa ma informeze pe mine de o nenorocire daca eu nici nu ma gandesc si nu o doresc vizavi de cantecul cucuvelii pe care tocmai l-am auzit? Repet, nenorocirile vin pentru ca sunt pentru noi oamenii, dar nu anuntate de bufnite sau cucuvele. Ganditi pozitiv si treceti pe ceva mai vesel!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ...mie mi-a cantat intr-o noapte a venit chiar foarte aproape de mine...a trecut aproape un an si inca sunt vie...deci superstitii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zambit mult batand in taste la raspunsurile pt acest thread.

Sunt sigura ca s-a vrut a fi mai mult o gluma buna decat o superstitie si cucuveaua o sa ramana cu toate penele la purtator nedusmanind-o nimeni. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-e mila de saracul superstitios care are pe langa casa un cuib de bufnite...cu pui :yahoo:

presupun ca numai soacra nu-i va muri :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, :crazy: aplauze pentru toata lumea... Vedeti cum ati revenit la sentimente mai bune si cu picioarele pe pamant? Cititi, va rog, despre puterea autosugestiei. Ca si gandul, autosugestia ne poate aduce multe bucurii, dar si nenorociri, de aceea este bine sa invatam cum sa ne flosim de ea si de puterile ei benefice.

Pentru voi!...

post-36849-1159121953_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand o cucuvea canta intr-un pom din apropiere incepi sa-ti faci ganduri, dar cand vine direct la fereastra ta si canta, iar a doua zi afli ca bunica ta a facut un infarct de inima si a murit, nefiind bolnava si avand totusi doar 53 de ani, gandurile capata o anumita intensitate de indoiala in ceea ce priveste superstitia :friends: ca sa nu mai spun ca de fapt si de drept nu e singurul caz asemanator din familia mea, toti bunicii mei au murit in acelasi an :o:

 

 

 

ps: prin acest topic nu am vrut decat sa aflu, daca cumva cineva stie ceva mai mult decat mine, daca cineva stie sa interpreteze necunoscutul......insa ma las pagubasa si va las in credinta voastra :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu m-am documentat despre acest subiect ..si nici nu cunosc cazuri ..habar nu am ..o singura data am auzit-o si nu am patit nimic..asta e tot ce stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simple coincidente! Si autosugestia! Oamenii oricum mor, cu sau fara cucuvea.

 

ale naibii mari coincidente! :o: or fi murit din cauza autosugestiei mele :spiteful:

 

 

ps: daca nu aveti nimic interesant de spus, puteti sa dati o tura pe la bla bla bla :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×