Sari la conținut
Forum Roportal
D@rkRav3n

Gel de par fixativ and so on :)

Postări Recomandate

Probabil ca pun intrebari stupide dar ma scuz ca sunt baiat si nu prea ma pricep (cu toate ca nu e chiar o scuza)....As vrea si eu sa stiu care e diferenta intre gel de par lichid..fixativ..spuma si cine stie ce mai exista.Ideea e ca am parul relativ lung si as vrea sa il fac sa stea cum vreau eu nu cum vrea el :dee Unii zic ca nu e sanatos intr-un fel altii in alt fel...me confused :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca pun intrebari stupide dar ma scuz  ca sunt baiat si nu prea ma pricep (cu toate ca nu e chiar o scuza)....As vrea si eu sa stiu care e diferenta intre gel de par lichid..fixativ..spuma si cine stie ce mai exista.Ideea e ca am parul relativ lung si as vrea sa il fac sa stea cum vreau eu nu cum vrea el :De Unii zic ca nu e sanatos intr-un fel altii in alt fel...me confused :spiteful:

[snapbacca]16643[/snapbacca]

Depinde de par ai, daca e drept sau cret.

Din cate cunosc eu, din propria-mi experienta, gelul de par da senzatie de umed, de luciu, fixativul, dupa cum ii spune si numele, iti fixeaza parul, adica il pui intr-un anumit fel si daca-la dai cu fixativ asa ar trebui sa ramana,iar spuma...e preferata mea. Cu spuma iti modelezi parul cum vrei, numai ca trebuie sa ai grija sa nu pui prea multa ca arata urat. Spuma iti "suviteaza" parul si ii da un oarecare volum. Eu il folosesc adesea pentru ca am parul ondulat si cam rebel. Iar daca vrei ca doar varfurile sa-ti stea cum vrei tu, pentru freza gen "tepi" atunci iti recomand ceara pentru par, fixeaza bine si e usor de folosit.

Cam asta stiu eu in mare, sper sa-ti fi fost de ajutor.

Cius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×