Sari la conținut
Forum Roportal
driagosh

violenta pe stadioane

Postări Recomandate

punete in locul lor..sa fii injurat 2-3 ore de niste idioti , dupa nu o sa ii mai intereseze pe cine bat, sa aiba in ce sa dea asta o sa conteze pt ei, iar motive se gasesc , iar daca nu se gasesc se inventeaza si tot bat pe cineva

mai grav e ca unii ajung in spital cu sechele ptr toata viata, iar alti chiar mor. Treaba jandarmilor e sa ii pazeasca sa nu intre pe gazon si sa nu se ia galeriile la bataie intre ele, ci nu sa cotonogeasca pe cineva. Era sa o patesc si eu odata pe stadion( si sunt fata) deci eu una i-as baga in puscarie pe jandarmii care fac uz de fortza sau de functzia lor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Violenta pe stadion e un lucru rau,violenta este in general un lucru urat!Acei "suporteri" batausi intr-o proportie foarte mare merg la meciuri ca sa se descarce...ei nu privesc meciul ca si um il privim noi....ei merg cu gandul sa injure sa jigneasca sa faca rau echipei adverse si a suporterilor ei.In drum spre stadion ei mai consuma si bauturi alcoolice deci....devin si mai irascibili si mai violenti.Atata timp cat omul nu e constient de ceea ce face si..mai ales e mandru ca face ceea ce face,cu regret va spun ca violenta pe stadion si in jurul lui va exista.

 

De unde nu e,nici Dumnezeu nu cere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa fie NECESARA violenta?? :crazy: Fara sa te bati nu poti merge la meci?

Si mi se pare aberant sa mergi pe stadion cu gandul sa te bati sau sa inciti. Eu cred ca cei care fac lucrurile astea sufera de teribilism si se ascund in spatele unor cuvinte gen 'ultras' sau 'pana la moarte' ca sa-si poata expune in voie comportamentul de pestera. Ca "da dom'le...noi suntem galeria si ne batem pentru echipa nostra" lol . Pai striga acolo pentru echipa daca esti galerie. Urla mai tare decat adversarul ca sa arati ca esti mai bun ca el.

 

Sau cand se bat precum chiorii in tribune si pe strazi si vin jandarmii sa-i desparta, sar pe jandarmi. Dupa aia se plang ca de ce i-au batut cu bastoanele si-au tras cu cauciuc in ei. Pai vroiai sa-ti dea flori?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×