Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

iubirea noastra pentru Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e drept sunt rare monentel in care te gandesti la Dumnezeu pentru a-i darui ceva ...timp, dragostea ta, recunostinta...de obicei ii daruim rugaciuni de cerere...

 

dar cand simti plenitudinea darurilor lui Dumnezeu, macar o farama din iubirea ce o daruim atator lucruri pamantesti ar fi fain s-o daruim lui Dumnezeu...

 

ce i-ai spune cand i-o dai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multam fain ca mi-ai imprumutat-o. uite, a facut pui ! acum am cat sa dau si eu altora si pe asta a mea poti s-o dai cui n-are deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e drept sunt rare monentel in care te gandesti la Dumnezeu pentru a-i darui ceva ...timp, dragostea ta, recunostinta...de obicei ii daruim rugaciuni de cerere...

 

dar cand simti plenitudinea darurilor lui Dumnezeu, macar o farama din iubirea ce o daruim atator lucruri pamantesti ar fi fain s-o daruim lui Dumnezeu...

 

ce i-ai spune cand i-o dai?

In primul rand cand o fac ma duc in adevaratul SAU templu NATURA, unde ii admir martia creatiei si il laud pentru efectul extraordinar pe care il are asupra mea statul cu EL in creatia LUI macar si cateva ore, si spun exact ceea ce spui si tu, doar ca in loc sa ma preocupe vorbele unui predicator, dau mai multa atentie frumusetii unei flori sau gandecel viu colorat.

Creatia lui Dumnezeu este perfecta si nu e nevoie de cuvinte ptr a o lauda ci de o atitudine noua, corecta fata de creatia sa, natura.

Astfel se poate spune ca cei care polueaza natura sunt adevarati "ucigasi de Dumnezeu", iar cei care abat atentia de la Natura si il slavesc pe Dumnezeu in case facute de oameni, le dau sfatul sa le paraseasca, caci sunt false si sa se reintoarca la adevarata casa a Domnului NATURA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand cand o fac ma duc in adevaratul SAU templu NATURA, unde ii admir martia creatiei si il laud pentru efectul extraordinar pe care il are asupra mea statul cu EL in creatia LUI macar si cateva ore, si spun exact ceea ce spui si tu, doar ca in loc sa ma preocupe vorbele unui predicator, dau mai multa atentie frumusetii unei flori sau gandecel viu colorat.

Creatia lui Dumnezeu este perfecta si nu e nevoie de cuvinte ptr a o lauda ci de o atitudine noua, corecta fata de creatia sa, natura.

Astfel se poate spune ca cei care polueaza natura sunt adevarati "ucigasi de Dumnezeu", iar cei care abat atentia de la Natura si il slavesc pe Dumnezeu in case facute de oameni, le dau sfatul sa le paraseasca, caci sunt false si sa se reintoarca la adevarata casa a Domnului NATURA!

 

 

Esti sigur/a de ceea ce spui?? De ce nu dai tu un exemplu iesind din casa ta! Locuind in natura?? E foarte usor sa dai sfaturi, pe care tu insuti nu le urmezi. Sau locuiesti deja acolo?! Cum faci? Dormi in cort sau in boscheti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand cand o fac ma duc in adevaratul SAU templu NATURA, unde ii admir martia creatiei si il laud pentru efectul extraordinar pe care il are asupra mea statul cu EL in creatia LUI macar si cateva ore, si spun exact ceea ce spui si tu, doar ca in loc sa ma preocupe vorbele unui predicator, dau mai multa atentie frumusetii unei flori sau gandecel viu colorat.

Creatia lui Dumnezeu este perfecta si nu e nevoie de cuvinte ptr a o lauda ci de o atitudine noua, corecta fata de creatia sa, natura.

Astfel se poate spune ca cei care polueaza natura sunt adevarati "ucigasi de Dumnezeu", iar cei care abat atentia de la Natura si il slavesc pe Dumnezeu in case facute de oameni, le dau sfatul sa le paraseasca, caci sunt false si sa se reintoarca la adevarata casa a Domnului NATURA!

 

 

Biblia nu da sfaturi din astea.

Editat de rvsro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biblia nu da sfaturi din astea.

 

:jester:

 

De ce la o astfel de intrebare, acel/ea nu da un raspuns concret. Am mai zis-o: sa dai sfaturi e usor, sa la aplici pe propia piele e naspa. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu azi dim am zis : multumesc, Doamne, dar daca nu te superi imi mai dai ?... :friends: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×