Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai intai e corpul, apoi sunt simturile fara de care corpul nu ar functiona bine, mai departe e mintea fara de care simturile ar lua-o razna (ne-am manifesta ca animalele si atat) apoi e inteligenta, fara de care mintea nu poate functiona decat in limite reduse si peste inteligenta e sufletul. :suicide: Mai departe...e prea subtil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sufletul este un cuvint care exprima interiorul unei persoane, referitor la sentiment si gindire, dar nu este cel supranatural descris de religiosi.

Editat de jeniffer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:plane: ce cuvinte marete folositi :tease: macar sunteti demni de ele? :shipwrecked: suflet...eu n'am suflet, nu stiu sa va explic ce e ala :lol2:

 

In ce sens n-ai suflet?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi jeniffer da nu tu trebuia sa raspunzi :jester:

oricum bine ai punctat....sufletul e o notiune

dar exista oameni ce cred in el ca o entitate in corpul nostru ce pluteste spre cer dupa ce murim..... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca multitudinea de trairi pe care le simtim .....iubire,ura,simpatie,antipatie,prietenie toate acestea sunt generate de suflet si reprezinta la urma urmei sufletul...........mai cred ca toate comorile acestei lumi ,viata si dragostea de viata ,le gasesti in sufletul unei femei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×