Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

"This copy of Windows is not genuine"

Postări Recomandate

Dai si mie o copie? :P :crazy:

 

pai un win consta cam 4.5mil... da-mi :crazy: 2mil si facem afacerea :cheer: ca doar am dat si yo bani pe el, nu?

sau mai bine nu. pt ca asta ar insemna sa incurajam pirateria si nu e bine :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai un win consta cam 4.5mil... da-mi :cheer: 2mil si facem afacerea :flowers: ca doar am dat si yo bani pe el, nu?

sau mai bine nu. pt ca asta ar insemna sa incurajam pirateria si nu e bine :yahoo:

Stiu si vreau sa te felicit pentru ca ai un Windows cu licenta :crazy: numa' ca nu pot sa nu te invidiez :P

 

:crazy: si-o vor lua cei care vor veni sa dea cu rosii in tine ca ai dat banii pe Win ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai un win consta cam 4.5mil... da-mi :cheer: 2mil si facem afacerea :flowers: ca doar am dat si yo bani pe el, nu?

sau mai bine nu. pt ca asta ar insemna sa incurajam pirateria si nu e bine :flowers:

nooo,nu incurajam pirateria ca tu al bagi la mine si al iei inapoi,se considera imprumut. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dai si mie o copie? :flowers: :cheer:

Există versiuni de XP care nu vor activare şi care provin chiar de la Microsoft. La firmă e mai bine să ai licenţe, dar acasă ... te tentează? :flowers:

 

... am incercat tot felul de chestii si nu am reusit.

Nu ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Există versiuni de XP care nu vor activare şi care provin chiar de la Microsoft. La firmă e mai bine să ai licenţe, dar acasă ... te tentează? :flowers:

Da Harald, ma tenteaza tocmai datorita pataniei cu Genuine Validation. Inca n-am reusit sa fentez acel update :cheer:

Dezvolta, te rog, cum e cu XPul care nu necesita activare. :flowers:

Acasa am avut XP cu licenta, dar m-a pus draku sa-l imprumut si... s-a pierdut... prietenii, deh :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu probleme cu " This copy of Windows is not genuine..you may be a victim...' si am gasit pe google solutia, pe ceva forum...era ceva f simplu, nu trebuie sa reinstalezi Windows - din pacate nu mai stiu link-ul . Incearca sa faci asta: intri in in C WINDOWS\system32 si cauti WgaLogon.dll si WgaTray.exe, le schimbi denumirea , de ex Wn.dll, wy.exe , apoi in Control Panel- security center, turn off automatic updates si la Resources- Change the way S C alerts me , debifezi- automatic updates - restart - zi-mi daca a mers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dezvolta, te rog, cum e cu XPul care nu necesita activare. :cheer:

NU e nimic de dezvoltat, e un kit de XP cu SP2 inclus, care nu solicită activare. A apărut cam acum doi ani şi e bine-merci şi-n ziua de azi. A fost testat pe multe sisteme, pe toate s-a comportat la fel, nu vrea activare, indiferent ce i-ai face. Tot trebuie evitat update-ul cu "genuine ...", dar asta nu e o problemă.

 

Mai amuzant e kit-ul de Office XP, apărut tot cam atunci: la ăsta, şi dacă apeşi "Activare produs" din "Microsoft Office Tools"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... am reinstalat Windows-ul. am dezactivat automatic updates si gata! :crazy:

 

ce se paote intampla daca nu se mai updateaza win-ul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru asa ceva exista un utilitar, ironic denumit "WindowsXP-KB905474.exe"...de 800kb. Este facut special pentru a elimina aceasta mica s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o:

Si antivirusul de ce zice, ma rog, ca acest "validation tool" e Trojan, la fel si antispyul??? :flowers:

 

Precizare: descarcat de pe DC++ sau alte siteuri care se ocupa se astfel de... probleme.

 

 

Atata timp cat este un dll "hacuit" este spart cu programe pirat logik ca antivirusul si anti-spyul nu o sa il vada ca pe un soft original... :|

Orikum daca e asa complicat te sfatuiesc sa cumperi licenta... asta ca sa nu faci vreo proshtioara... :cry:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×