Sari la conținut
Forum Roportal
daniela popescu

Nu raspunde la comanda shut down

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am instalat aseara yahoo messenger friends, ce contine zambete speciale, si calculatorul nu mai vroia sa se inchida. Am dat shut down de mai multe ori, apoi restart si nimic; am incercat sa il inchid de la buton si nu a mers, in final a acceptat restartarea de la buton si apoi a acceptat si shut down. Acum am dezinstalat din control panel acest soft si el tot apare in fereastra messengerului. Ce se intampla? Mi s-a virusat calculatorul? Pentru mine acst lucru este cel putin bizar. Imi explicati si mie cum sa scap de acest soft.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca inchizi calculatorul fara sa dai sign out la mess asa iti face. Ca sa inchizi mess rtebuie sa dai din meniul MESSENGER >>> Sign OUT nu Close, pt ca el ramane activ in task-bar si cand inchizi PC-ul ..... se blocheaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca inchizi calculatorul fara sa dai sign out la mess asa iti face. Ca sa inchizi mess rtebuie sa dai din meniul MESSENGER >>> Sign OUT nu Close, pt ca el ramane activ in task-bar si cand inchizi PC-ul ..... se blocheaza.

 

Nu cred ce spui.... nu dau niciodata sing out cand inchid compu... inchid pur si simplu...

Sau poate depinde si de windows... sau versiune de messenger, desi versiunile de mess le-am incercat pe toate, la win poate mi-au scapat :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai depinde si de numarul de programe instalate ( si ce programe ), de aici putand rezulta anumite conflicte printre librariile de sistem, ducand la blocarea totala sau partiala a calculatorului. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai depinde si de numarul de programe instalate ( si ce programe ), de aici putand rezulta anumite conflicte printre librariile de sistem, ducand la blocarea totala sau partiala a calculatorului. :yahoo:

Exact. De aceea am scris sa dea sign out. Chestie patita de mine. Cu aceeasi explicatie: conflicte in registrii...mai ales daca ai n aplicatii, programe si alte porcarii instalate. Si daca mai ai si 256 la RAM....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ca am n aplicatii, dar Ram-ul este de 1GB. Cat despre inchderea mess-ului, tot timpul ii dau sign out. Dupa ce am dat restart a mers si shut down, iar acum nu imi ma face probleme, dar as vrea sa stiu ce s-a intamplat s cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×