Sari la conținut
Forum Roportal
ro_mihaela

Arhiva YM

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e vorba de citit arhive. Sunt ale mele, pot sa le citesc si asa...doar ca e enervant.

Nu pot sa pun poza de la arhiva messenger pe forum, este impotriva regulamentului.

 

Mersi oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iconindex.dat nu contine nici o arhiva. E un fisier care tine informatii legate de avatar.

 

Arhivele se salveaza in C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\["id-ul_meu"]\Archive\Messages\["id-ul_cu_care_am_discutat"]\data_"id-ul_cu_care_am_discutat".dat

 

De exemplu george88 discuta cu mirela89 in 1 martie 2009. Pe computerul lui George va fi ceva de genul :

 

Arhivele se salveaza in C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\george88\Archive\Messages\mirela89\20090301_mirela89.dat

 

Toate mesajele cu mirela89 vor fi in :

 

C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\george88\Archive\Messages\mirela89

 

Toate mesajele lui George (inclusiv conferinte) vor fi in :

 

C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\george88\Archive\

 

 

Off topic.

 

Cel mai bine folositi Pidgin. Le salveaza direct citibile, ca html. Adica se pastreaza si fontul cu care a scris fiecare si sunt si semnele de emoticoane acolo. Cu un program care se face in 5 minute se pot inlocui semnele de emoticon cu emoticoane in sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,am o intrebare...nu stiu daca e posibil,dar,o prietena buna are nevoie urgent the vechile arhive de pe yahoo

e posibil cumva sa le recapate,chiar daca sunt sterse?exista vreun program?

stiu ca suna cam stupid,dar se intreaba de mult asta :) ma gandesc ca din moment ce le`a sters nu se mai poate face nimic,nu?ea inca mai are speranta asta.eu cum nu ma pricep,am hotarat sa intreb eu pentru ea.mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca le-a sters simplu cu delete, le gaseste in Recycle Bin, daca le-a sters definitiv (shift+delete) sau din Messenger cu Clear Arhive, le mai poate recupera numai cu programe speciale, asta daca n-a facut vreun disk defrag sau cleanup intre timp.

Daca insa le-a sters odata cu contul Yahoo!, degeaba le recuperezi de pe disc fiindca fisierele sunt codificate sa le poti citi numai de pe userul respectiv.

Editat de Darianna
edit citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru babymiruna - 6. Nu folositi texte cu fonturi colorate excesiv sau cu dimensiuni mari. Dimensiunile excesive vor fi reduse fara aviz si fara explicatii. Culoarea standard a acestui forum este aceasta. Va recomandam sa o folositi, altfel vom fi nevoiti sa va editam mesajele.

 

 

Fitzroy, daca vezi ca un utilizator greseste, indruma-l sa nu o mai faca, nu ii repeta greseala. Voi nu stiti, da' io am probleme cu ochii... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca le-a sters de mai mult de 2-3 zile... tinand cont ca sunt pe partitia de Windows in mod obinuit... pa pa mesaje. Altfel se puteau decoda :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×