Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

De ce masonii accepta si oameni prosti ?

Postări Recomandate

nu inteleg ce nu e clar... nu desconsider pe nimeni, imi pare rau daca asa s'a inteles. S'a nimerit actiunea si articolul respectiv acum cand tu ai deschis topicul. Am vrut doar sa arat ca exista si oameni, prosti, sau cum vrem noi sa'i numim, care de fapt nu fac parte din adevarata Masonerie. Nu inteleg ce vrei sa spun. mi'am expus punctul de vedere spun eu destul de clar, si nu mai vreau sa continui o discutie care vad ca oricum nu duce nicaieri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai exact de lideri si formatori de opinie ...de modele pentru tineri ...de idoli pentru popor ... :o: ..problema pe partea celalata de ce oamenii destepti accepta eticheta si chiar incearca sa o ridice , de mason .

 

ăia nu e cuficient de deştepţi! sau mai bine zis de educaţi.

E vanitoşi.. se laudă! ei nu ştiu că sunt sclavi.. marionete!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inteleg ce nu e clar... nu desconsider pe nimeni, imi pare rau daca asa s'a inteles. S'a nimerit actiunea si articolul respectiv acum cand tu ai deschis topicul. Am vrut doar sa arat ca exista si oameni, prosti, sau cum vrem noi sa'i numim, care de fapt nu fac parte din adevarata Masonerie. Nu inteleg ce vrei sa spun. mi'am expus punctul de vedere spun eu destul de clar, si nu mai vreau sa continui o discutie care vad ca oricum nu duce nicaieri.

pai tocmai s-a inteles ca ii consideri , ai vrut sa arati ca masoneria e buna dar au stricato ceva prosti cum le zici tu asta am inteles de la tine.esti mason Anca??? care adevarata te-am mai intrebat ...refuzi constant sa raspunzi . de ce??? te dai de gol cu ceva daca raspunzi ???pai daca nu iti zici parerea normal. CARE ADEVARATA MASONERIE IN VIZIUNEA TA ?????????? asta e intrebarea .

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel putin la noi in tara nu stiu daca mai exista "adevarata" masonerie. Masoneria adevarata, care a fost ea cunoscuta candva, da, era doar lapte si miere.... acum.... nu stiu ce sa mai cred... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel putin la noi in tara nu stiu daca mai exista "adevarata" masonerie. Masoneria adevarata, care a fost ea cunoscuta candva, da, era doar lapte si miere.... acum.... nu stiu ce sa mai cred... :o:

 

Exista!Insa actiunile ei nu sunt facute public de mass-media!(foarte rar si sumar)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca asta..master mind e mason dintr-o loja nerecunoscuta.

si tot vrea sa creeze dezbinari

de ce nu-si schimba nick-ul in....masonu'

..hahaha.....ce precoce e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel putin la noi in tara nu stiu daca mai exista "adevarata" masonerie. Masoneria adevarata, care a fost ea cunoscuta candva, da, era doar lapte si miere.... acum.... nu stiu ce sa mai cred... :o:

exista si inca e bine infipta in toate structurile :)

 

pai tocmai s-a inteles ca ii consideri , ai vrut sa arati ca masoneria e buna dar au stricato ceva prosti cum le zici tu asta am inteles de la tine.esti mason Anca??? care adevarata te-am mai intrebat ...refuzi constant sa raspunzi . de ce??? te dai de gol cu ceva daca raspunzi ???pai daca nu iti zici parerea normal. CARE ADEVARATA MASONERIE IN VIZIUNEA TA ?????????? asta e intrebarea .

 

8)

mai, nu fi rau cu fata :doh: masoneria inca nu si-a schimbat nici statul, nici documentele oficiale, cunoscute sau nu, dar... aparitia oportunistilor in lojile masonice, au determinat o schimbare majota la nivel comportamental al masonerie ca entitate, aceasta ajungand sa serveasca mai mult unor interese meschine de grup :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai tocmai s-a inteles ca ii consideri , ai vrut sa arati ca masoneria e buna dar au stricato ceva prosti cum le zici tu asta am inteles de la tine.esti mason Anca??? care adevarata te-am mai intrebat ...refuzi constant sa raspunzi . de ce??? te dai de gol cu ceva daca raspunzi ???pai daca nu iti zici parerea normal. CARE ADEVARATA MASONERIE IN VIZIUNEA TA ?????????? asta e intrebarea .

 

:crazy:

 

:yahoo: muierile nu pot fi masoane.... e o organizaţie strict... misogină

 

(ăştia nu au aici smile pt looser? )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista si inca e bine infipta in toate structurile :yahoo:

 

stiu ca sunt 2 tipuri de masonerii in prezent... hm, nu stiu acum amanunte, ma interesez si revin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo: muierile nu pot fi masoane.... e o organizaţie strict... misogină

 

(ăştia nu au aici smile pt looser? )

 

E, uite ca au facut si o loja de muieri. Asta de curand (imi pare rau dar nu iti pot da adresa de pe net unde am citit asta, dar sigur e pe undeva , pe acolo... nu mai stiu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×