Sari la conținut
Forum Roportal
severius

Cine este Isus Hristos?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

maleahi prin Doamne te poti adresa si Tatalui si Fiului. Inainte cu Doamne oamenii se adresau si regilor sau imparatilor...Domnul Domnilor este si Tatal si Fiul.

 

NUMAI PROSTII DEBITEZI PE SECUNDA....daca taceai pareai mai istet...

 

tu cand te adresezi tatalui tau cu domnule ....te adresezi si lui mamica ta.

 

sunt singulare si plurale....sunt masculine si feminine cuvintele ...

 

DOAMNE te adresezi intotdeauna doar LUI DUMNEZEU ....la singular .

 

DUMNEZEU ESTE DUH ......O LUMINA ....O ENTITATE ....

 

NU ARE PLURAL SI NICI SINGULAR ...

Isaia, 46

 

5 Cu cine Mă veţi pune alături, ca să Mă asemănaţi? Cu cine Mă veţi asemăna, şi mă veţi potrivi? [isaia 46 ]

 

Isaia, 55

 

8 ,Căci g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DUMNEZEU ESTE DUH ......O LUMINA ....O ENTITATE ....

 

NU ARE PLURAL SI NICI SINGULAR ...

De unde stii esti cumva unul dintre cei care l-au vazut?

 

Isaia, 46

 

5 Cu cine Mă veţi pune alături, ca să Mă asemănaţi? Cu cine Mă veţi asemăna, şi mă veţi potrivi? [isaia 46 ]

Pai uite cum te contrazici ...pai nu ziceati mai inaite ca seamana cu un om ...caci doar Dumnezeu la facut pe om dupa chipul ........

 

 

8 ,Căci g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde stii esti cumva unul dintre cei care l-au vazut?

Pai uite cum te contrazici ...pai nu ziceati mai inaite ca seamana cu un om ...caci doar Dumnezeu la facut pe om dupa chipul ........

 

Mai tilica in MBW, nu te baga in lucrul in are D-zeu nu te-a chemat sa-l faci. Asteapta pana te cheama El si atunci vino aici si exprima-te. Ca deocamdata nu ai ce exprima. Mai citeste carti, fa niste facultati, ca nu suntem curiosi de analfabeti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine, sectarii poate fac asta, mai sunt altii care fac interpretari fanteziste la profetiile biblice... :brunette:

Interpretari fanteziste? Eu zic ca i-a apucat scenarita.... Adica se intrec sa faca scenarii cit mai fanteziste posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apocalipsa, 1

 

7

 

DECI MARINARULE CINE VINE DIN CER ;

 

tatal ,fiul sau duhul sfant sub forma de porumbel?

 

cine era in cer ...?....

SI APROPO DE TRADUCERI ...citeste KING JAMES...aceasta e traducerea dupa care studiaza majoritatea anglofililor..

 

13: And no man hath ascended up to heaven, but he that came down from heaven, even the Son of man which is in heaven.

 

Marinaru, tu cand ai vazut filmul Matrix, ai inteles mai mult de kung fu? L-ai luat la propriu? Poti intelege o metafora, o alegorie, transpunerea mitului mesianic? Ai asemenea capacitati care te ridica mai sus de nivelul de robot virusat de turnu de veghe?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marinaru, tu cand ai vazut filmul Matrix, ai inteles mai mult de kung fu? L-ai luat la propriu? Poti intelege o metafora, o alegorie, transpunerea mitului mesianic? Ai asemenea capacitati care te ridica mai sus de nivelul de robot virusat de turnu de veghe?

Sint :brunette: , recunosc (desi nu-s mai :phone: decit altii), dar nu pot sa nu mentionez ca discutia ma amuza teribil. :) Uite pentru ce se cearta ei... :P :beee:

 

Copii, ce-ar fi sa reveniti la subiect? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sint :brunette: , recunosc (desi nu-s mai :phone: decit altii), dar nu pot sa nu mentionez ca discutia ma amuza teribil. :) Uite pentru ce se cearta ei... :P :beee:

 

Copii, ce-ar fi sa reveniti la subiect? :)

 

Asta e subiectul, cum poti sa faci pe unii sa inteleaga cine e Iisus Christos daca nu prin alegorii?

 

De ce ma faci off topic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

On topic:

 

isu nu mai e de vre-o 2000 de ani decat oale si ulcele !

Sper sa-l intalnim la o sedinta pe lumea aialalta ....noi astia toti care sustinem ca suntem Fii lui Dumnezeu !

Asa ne numim noi astia care Credem direct in Creatos si ne credem egali cu fiul Sau, desi in mod sigur suntem ceva mai sus ca el! Nu atat de sus cum e el acum ci cum a fost acu 2000 de ani cand l-au urcat pe dealul Gologotei sa fie probabil cat mai sus si el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×