Sari la conținut
Forum Roportal
coryiuli

HEPATITA CRONICA VIRALA B

Postări Recomandate

BUNA SEARA LA TOATA LUMEA AFLATA IN ACEASTA SUFERINTA SI MULTA SANATATE,EU AM FOST DIAGNOSTICATA IN URMA CU 6 ANI CU ACEASTA BOALA HEPATITA CRONICA VIRALA TIP B SI DE ATUNCI MA CHINUI PE LA DOCTORI DIN GALATI DAR NICI UNUL DINTRE EI NU MI-A ZIS CA TREBUIE SA FAC INTERFERON SAU ALT TRATAMENT ASA CUM AM CITI DE LA VOI TOTI AICI.CUM SE AJUNGE LA ACEST TRATAMENT ?IN CE CONDITII?MA INGROZESTE GANDUL CA POT FACE CIROZA LA CEI 37 ANI PE CARE-I AM,SI AM SI BAIATUL CARE ARE AGHBS POZITIV DAR NICI UN DOCTOR NU IMI ZICE CE POT FACE SI PTR EL SI ARE 16 ANI E DEPISTAT DE UN AN DE ZILE,VA MULTUMESC DIN SUFLET SI VA DORESC MULTA SANATATE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

si nu mai fii asa speriata ca nu e asa disperata situatia. Uite, citeste despre medicamentul asta:

 

Virohep:

http://www.rediff.com/news/2003/may/09shobha.htm

http://www.naturetherapy.com/virohep/

 

 

Sanatate!

mgm

 

BUNA SEARA LA TOATA LUMEA AFLATA IN ACEASTA SUFERINTA SI MULTA SANATATE,EU AM FOST DIAGNOSTICATA IN URMA CU 6 ANI CU ACEASTA BOALA HEPATITA CRONICA VIRALA TIP B SI DE ATUNCI MA CHINUI PE LA DOCTORI DIN GALATI DAR NICI UNUL DINTRE EI NU MI-A ZIS CA TREBUIE SA FAC INTERFERON SAU ALT TRATAMENT ASA CUM AM CITI DE LA VOI TOTI AICI.CUM SE AJUNGE LA ACEST TRATAMENT ?IN CE CONDITII?MA INGROZESTE GANDUL CA POT FACE CIROZA LA CEI 37 ANI PE CARE-I AM,SI AM SI BAIATUL CARE ARE AGHBS POZITIV DAR NICI UN DOCTOR NU IMI ZICE CE POT FACE SI PTR EL SI ARE 16 ANI E DEPISTAT DE UN AN DE ZILE,VA MULTUMESC DIN SUFLET SI VA DORESC MULTA SANATATE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna

si nu mai fii asa speriata ca nu e asa disperata situatia. Uite, citeste despre medicamentul asta:

 

Tu ai luat Virohep si te-ai vindecat sau sti pe cineva care s-a vindecat dupa ce l-a luat?

 

Ciao Juliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!Iti inteleg starea prin care treci si disperarea pentru ca nu ai gasit un medic bun care sa-ti explice exact situatia in care te afli.Este imposibil ca sa nu existe si in Galati un eterolog(hepatolog) sau un medic internist care sa nu cunoasca ca sunt programe nationale pentru bolnavii de hepb(culmea e ca medicii sunt obligati sa mearga la simpozioane,pentru a obtine credite si am vazut in Viata medicala ca a avut loc de curand un astfel de simp pe tema hep.Imi pare foarte rau pentru baietelul tau,care trebuie urmarit(macar la 6 luni sa i se faca TGO,TGP si poate si o viremie.Acelasi lucru ar trebui sa ti se recomande sa faci:transaminazele si viremia,si in functie de rezultatul analizelor se intocmeste dosar catre casa si se asteapta aprobarea.In afara de interferon se da trat cu lamivudina,dar tot prin casa de asigurari.Cauta un medic bun,chiar si in Bucuresti,la Matei Bals,care sa te investigheze pe tin si pe copilul tau si sa va spuna ce aveti de facut.Poate nu este nevoie de trat cu interferon(si asa da foarte multe reactii adverse si nu-ti da siguranta ca scapi de virus)

Multa sanatate si nu cred ca trat naturist,chiar daca_idat de calugar nu cred ca o sa te vindece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc ptr sfat,problema este ca eu nu mai muncesc si ca sa mi acorde casa de asigurari acest tratament nu am cum si nici nu mi permit sa mi l fac eu,mi am facut acum 2 zile analize poate imi puteti spune si voi in ce pericol ma aflu,cat despre viremie nu mi permit sa o fac am auzit ca e in jur de 3,5 milioane,vsh=26,hemoleucograma wbc=7.22,ne48.90,ly=41.40,mo=6.50,eo=2.40,ba=0.80,ne#=3,53,ly#2.99,mo#0.47,eo#0.

7,ba#=o.o6,hgb=11.96,hct=36.14.mcv=89.02,mch=29.45,mchc=33.08,rdw=11.13,plt=260,

pv=9,73,pdw=17.50,pct=0.25 biochimie:TGP=17,TGO12,BILIRUBINA TOTALA=0,49,BILIRUBINA DIRECTA=0.13,GAMA GT=15,PROTEINE TOTALE=7.40,TYMOL=4,SULFAT DE ZINC=7 ELECTROFOREZA ALBUMINA=56.80,ALPHA GLOBULINA1=3.40,ALPHA GLOBULINA2=10.50,BETA GLOBULINA=12.70,GAMMA GLOBULINA=16.50,PROTEINE TOTALE7.40,ALBUMINA\GLOBULINA=1.32.MI AM RIDICAT ACESTE ANALIZE DE LA VITAL MED DAR DOCT NU MI A ZIS CE POT FACE PTR NIMIC CU TOATE CA UNELE SUNT CU SEMNUL ?,MULTA SANATATE LA TOTI SI SA NE AJUTE DUMNEZEU SA TRECEM PESTE TOATE! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu muncesti tu poate sa munceasca sotul ,sau poti sa platesti asigurari de sanatate direct la casa.Nu este o suma prea mare tinand seama de faptul ca nu ai nici un venit.Cred ca trebuie sa-ti rezolvi aceasta problema cu asigurarile de sanatate,mai ales cand acum vor sa respecte legea.Vad ca valorile trans sunt normale,poate nu ar trebui sa intri in panica.

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai luat Virohep si te-ai vindecat sau sti pe cineva care s-a vindecat dupa ce l-a luat?

 

Ciao Juliana

[/quot buna seara ,la toti,nu am luat si nici nu cunosc pe cineva in aceasta situatie,eu va cunosc doar aici pe voi,va doresc multa sanatate si sa auzim numai de bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

Va rog sa-mi spuneti daca cu scorul de 11 Knodell , fibroza 3 , viremia 30.000 , TGO/TGP = 75/102

 

pot spera la aprobarea dosarului ?

 

Daca stiti cumva persoanele care aproba (la Bucuresti) va rog sa-mi spuneti si mie.

Multumesc anticipat.

Sanatate si incredere in bunul Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×