Sari la conținut
Forum Roportal
DSpawn

History clear la comenzile din RUN

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

By default, WinXP le lasa acolo, doar 98ul e mai cu mot. Deci daca ai XP, aminteste-ti ce soft de tweaking ai folosit, si cauta p-acolo.

 

e win xp... nu am folosit nici un soft de tweaking...

e asa zisu win xp cu service pack 3... si asa face de cand l-am instalat...

da trebuie sa se poata de undeva dezactiva chestia asta...

nu ma deranjeaza enorm de tare da pt curiozitatea mea mai mult :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca un program de tweak , in general le poti activa si dezactiva de acolo.. Tweak UI in caz ca nu stii unul dar mai sunt multe, just search :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap. daca n-ai folosit un program de tweaking, poate e timpul sa folosesti unul :P

si, asa-numitul Windows XP cu SP3 e un mare bullshit. E o colectie imensa de updateuri de la Microsoft, puse impreuna pe acelasi CD de un amator. Si din experienta mea, Windows functioneaza cel mai bine fara updateuri care majoritatea se bat cap in cap :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dap. daca n-ai folosit un program de tweaking, poate e timpul sa folosesti unul :crazy:

si, asa-numitul Windows XP cu SP3 e un mare bullshit. E o colectie imensa de updateuri de la Microsoft, puse impreuna pe acelasi CD de un amator. Si din experienta mea, Windows functioneaza cel mai bine fara updateuri care majoritatea se bat cap in cap :flowers:

 

 

 

Am vazut ca e cam ciudat dar imi era lene sa instalez unu normal... asta se instaleaza singur cap coada si are si drivere de sata :P .... stiu lenea e cucoana mare :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se instaleaza de la cap la coada inseamna ca ai asa zisul windows pt blonde :crazy:) dar ala pe langa majoritatea driverelor de care ai nevoie instaleaza si o droaie de programe :P . Deci este o posibilitate sa ai deja un tweaker setat :flowers:

Btw in legatura cu sp3 daemon chiar are dreptate :crazy:

Editat de _MaxX_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca se instaleaza de la cap la coada inseamna ca ai asa zisul windows pt blonde :)) dar ala pe langa majoritatea driverelor de care ai nevoie instaleaza si o droaie de programe :lol2: . Deci este o posibilitate sa ai deja un tweaker setat :lol2:

Btw in legatura cu sp3 daemon chiar are dreptate :D

 

 

Nu neaparat pt blonde... pt cei care ori nu au timp ori nu au chef sa stea langa setup-ul de win....

Am instalat la windows-uri pana acuma ca deja m-am plictisit sa stau langa el...

Mi-am facut eu la un momedat un cd unantended de win cu drivere pt sata si tot ce imi trebuie mie dar l-am ratacit :lol2:... tre sa-mi fac altu, da pana atunci eram curios daca stie care vreun raspuns la problema mea...

 

Trebuie sa fie o simpla setare in registrii :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa restart face clear history la comenzile din RUN.... stie cineva de unde pot sa scot setarea asta ?

 

Multam !

Intra in Group Policy Editor [start / run / gpedit.msc], dai la User Configuration / Administrative Templates / Start Menu and Taskbar si vezi sa nu fie activat Clear history of recently opened documents on exit. [Eventual seteaza-l pe Disabled]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×