Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

Royksopp

Postări Recomandate

mi se pare ca merg spre mainstream, cel putin daca ne uitam la the understanding vs melody a.m.

ceea ce nu e neaparat rau, ca the understanding oricum suna fantastic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oh da!! am auzit de royksopp!! and i wove royksopp!!

mi se pare ca......fac muzica buna deshi......multa lume nu a auzit de ei :).

...acuma incerc sa ma gandesc la o melodie preferata....dar nu gasesc niciuna. imi plac mai toate. si mixurile lor :focus: :) :cry: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poor Leno, Remind Me, Eple...f f f misto :jester:

Iar de pe al doilea album...un remix de la What else is there...si cam atat :crazy:

Oricum au un stil deosebit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre muzica lor ar fi multe de spus. Marea majoritate a melodiilor lor la inceput nu plac nici macar unui ascultator versat. Dupa care, incepand sa le intelegi muzica, ajungi sa realizezi c-ai atins una din cele mai inalte culmi ale muzicii electro si nu numai! E posibil ca mai tarzuiu cei 2 artisti norvegieni sa intre'n istorie. Din pacate, la cum vad eu lucrurile, muzica lor este una din cele mai putin compatibile cu gusturile si mentalitatile muzicale ale romanilor.

 

Melodie preferata ar fi.. "A higher place"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de ei, intr'un final :lol2: Super! Muzica lor e ceva deosebit care iti da senzatii unice...noi...mie cel putin :lol2: Imi place foarte mult What Else Is There! Ar trebui sa devina mai cunoscuti, dar poate faima le'ar strica stilul, de obicei cei care devin celebrii devin automat mai comerciali :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×