Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

... pt mine, ce scoate acest Dj Nick Bracegirdle (cunoscut sub titulatura "Chicane") suna mai mult decat deosebit. :shout: Exista pe forum cineva caruia ii place la fel de mult Chicane? La fel de mult, ii invit pe topic si pe cei care nu-l suporta! :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... pt mine, ce scoate acest Dj Nick Bracegirdle (cunoscut sub titulatura "Chicane") suna mai mult decat deosebit. :o: Exista pe forum cineva caruia ii place la fel de mult Chicane? La fel de mult, ii invit pe topic si pe cei care nu-l suporta! :D

 

Este super... Sunt ceva ani de cand il ascult - cu aceeasi placere... A inceput sa fie folosit in generice si reclame deci a devenit un clasic (si urmand cursul firesc unei cariere de succes - producator).... Poate unii isi amintesc (doar) totusi de Saltwater sau altii de Don't Give Up... si poate si asta cu greu dupa titluri... dar ascultand cate ceva il vor descoperii in spatele unor nume (solisti, formatii) mult mai cunoscute... Ultima surpriza cu T. J. (piesa are cateva variante anterioare versiunii TJ - Stoned In Love). Cu (multi) ani s-a comercializat in R. o caseta originala Chicane (dupa succesul cu "Saltwater")... Nu am vazut insa nici un album Chicane la noi ... speram cu ocazia concertului.. care ... a fost sau nu a mai fost?

 

Salutari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este super... Sunt ceva ani de cand il ascult - cu aceeasi placere... A inceput sa fie folosit in generice si reclame deci a devenit un clasic (si urmand cursul firesc unei cariere de succes - producator).... Poate unii isi amintesc (doar) totusi de Saltwater sau altii de Don't Give Up... si poate si asta cu greu dupa titluri... dar ascultand cate ceva il vor descoperii in spatele unor nume (solisti, formatii) mult mai cunoscute... Ultima surpriza cu T. J. (piesa are cateva variante anterioare versiunii TJ - Stoned In Love). Cu (multi) ani s-a comercializat in R. o caseta originala Chicane (dupa succesul cu "Saltwater")... Nu am vazut insa nici un album Chicane la noi ... speram cu ocazia concertului.. care ... a fost sau nu a mai fost?

 

Salutari...

In sfarsit un degustator de muzica buna si pe site-ul asta. :soc: :crazy: Asa este, multora le-ar suna foarte cunoscute mare parte din piesele celor de la Chicane daca i-am pune sa le asculte, cu toate astea cand ii intrebi de acest proiect... :- Despre concert ce se mai aude? Bineinteles, in afara de informatiile d epe site-ul lor oficial, www.chicaneonline.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu multe melodii..dar din cate stiu...e ok...Saltwater imi place foarte mult de la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saltwater, Ibitza sau This is Trance....am gasit aceeasi piesa sub mai multe denumiri...de la piesa lui vine si nick'ul meu, este piesa mea de suflet....Imi mai plac multe piese de la el....dar as mai vrea sa mentionez Autum Tactics si In Praise of The Sun....

 

Ador muzica trance si chill out....deci...ador si Chicane...

Chicane si ATB ma fac sa trec prin niste stari....nemaintalnite...ce mai...doar e TRANCE :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saltwater, Ibitza sau This is Trance....am gasit aceeasi piesa sub mai multe denumiri...de la piesa lui vine si nick'ul meu, este piesa mea de suflet....Imi mai plac multe piese de la el....dar as mai vrea sa mentionez Autum Tactics si In Praise of The Sun....

 

Ador muzica trance si chill out....deci...ador si Chicane...

Chicane si ATB ma fac sa trec prin niste stari....nemaintalnite...ce mai...doar e TRANCE :)

 

 

De cand n-am mai ascultat Autumn Tactics!!! Cum am putut sa uit de melodia asta?! Aaah sweet memories...

 

at_ybytza...avand in vedere contextul in care vad..."once in a lifetime" e cumva melodia lui Wolfsheim? Daca e asa, trebuie sa spun ca-i o melodie f misto. :crazy: Daca nu...ignora ce-am zis :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand n-am mai ascultat Autumn Tactics!!! Cum am putut sa uit de melodia asta?! Aaah sweet memories...

 

at_ybytza...avand in vedere contextul in care vad..."once in a lifetime" e cumva melodia lui Wolfsheim? Daca e asa, trebuie sa spun ca-i o melodie f misto. :airkiss: Daca nu...ignora ce-am zis :tease:

daca iti place autum tactics inseamna ca ai gusturi bune... :)

 

chestia cu "once in a lifetime" e doar o coincidenta...dar ma pun si eu si o sa fac rost de piesa, sa vad ce am intuit :) ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca iti place autum tactics inseamna ca ai gusturi bune... :)

 

chestia cu "once in a lifetime" e doar o coincidenta...dar ma pun si eu si o sa fac rost de piesa, sa vad ce am intuit :) ;)

 

Deci e coincidenta :). Daca as fi vazut "statement-ul" (presupun ca asa se numeste :tease: ) pe alt forum cred ca nu m-as fi gandit la melodia respectiva. Oricum astept parerea ta despre piesa...ca tot ai zis ca o sa o cauti.

 

Iar Chicane trebuia sa aiba spectacol in Bucuresti prin august-septembrie, dar s-a amanat si amanat a ramas...ma degraba anulat. Cica au fost probleme cu organizatorii :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut rost de piesa....imi place O:) multumesc de idee :airkiss:

 

asa se intampla de multe ori cu concertele dj'lor ;) eu as vrea sa vad odata un concert cu "mixaje" intre DJ :roll: Chicane, ATB, Armin, etc. ar fi ceva...incredibil ;)

 

Nu am mai dat de piese noi Chicane....nu a mai mixat nimic?

Acum am inceput sa ma axez pe Schiller...am dat de niste piese...superbe :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×