Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Manichiura  

154 membri au votat

  1. 1. Iti faci 'French Manicure'?

    • Da
      71
    • Nu, n-am timp
      5
    • Nu neaparat
      52
    • N-am unghii lungi
      26
  2. 2. De regula iti faci manichiura singura?

    • Da
      131
    • Nu
      20
    • Nu e nevoie
      3


Postări Recomandate

Luati-va benzi pt manichiura french :crazy: si merge struna

 

 

Am oja si benzile de 1 an , am incercat de cateva ori si nu mi-au iesit cum vroiam si m-am lasat pagubasa :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
port french, dar nu intotdeauna. merge f bine la orice ocazie, dar imi fac si manichiura clasica, cu o singura culoare. conditia esentiala e ca unghile sa aiba un aspect ingrijit, cu pielita taiata, lungime egala, fara oja sarita de pe unghie. imi fac singura manichiura de 3 ori pe saptamana si mereu schimb culorile. nu-mi place sa port 2 saptamani in continu aceasi culoare de lac.alternez: 2-3 zile o culoare, apoi alta.

 

La fel si eu.:stars:

Editat de Iceangel_tears

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am oja si benzile de 1 an , am incercat de cateva ori si nu mi-au iesit cum vroiam si m-am lasat pagubasa :stars:

 

Am vazut pe Euforia o emisiune care a aratat procedeul cu lux de amanunte...mie mi-a iesit din prima,dupa vizionare...Urmariti postul ca da lucruri interesante pentru doamne,si nu numai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

french manicure dau o eleganta si unghiutele arata ingrijit..din fericire unghiile mele lungi au partea deja aproape alba deci si un simplu lac transparent ofera senzatia de french. :) ...dar unghiutele mele au fost vopsite in majoritatea nuantelor posibile in functie de out fit si de dispozitie..unghii lungi, semipatrate..that's my tipe :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unghiile mele din pacate sunt intotdeauna taiate scurt si cu timpul am ajuns sa nu le mai suport cand sunt lungi.manichiura mi-o fac singura ca asa m-am obisnuit si chiar imi place desi imi ia ceva timp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am in permanenta unghiile scurte,patrate si curate.Sant pasionata insa de modele,cand am dispozitia necesara le pictez foarte frumos.Nu de putine ori am fost intrebata la ce salon fitos imi fac o asa manichiura frumoasa :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×