Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Manichiura  

154 membri au votat

  1. 1. Iti faci 'French Manicure'?

    • Da
      71
    • Nu, n-am timp
      5
    • Nu neaparat
      52
    • N-am unghii lungi
      26
  2. 2. De regula iti faci manichiura singura?

    • Da
      131
    • Nu
      20
    • Nu e nevoie
      3


Postări Recomandate

Imi dau seama ca e mult de munca pe o manichiura din aia sofisticata. Dar as fi curios cator barbati le plac treburile astea. Mi-ar place sa vad rezultatul unui sondaj la care voteaza doar barbatii. Personal, daca tot vorbim de oja, ca nu e obligatorie nici aia, una transparenta sau monocroma de culoare "clasica", fara niciun model, isi face treaba mai mult decat bine. Mie mi se par copilaroase sau chicioase, dupa caz.

Dintre cele expuse mai sus, doar cele care imita aspectul marmurei mi se par rezonabile... Restul, personal mi se par mai degraba respingatoare. Scriu toate astea fara urma de rautate!

Lasa mai ca la tineret, la fete le place. Unora, bineinteles.

Normal ca unghiile astea care arata de zici ca-s parcuri de distractie, nu sunt pe gustul femeilor mai in varsta sau trecute de o varsta. Poate nici pe cel al barbatilor, dar poate baietilor le plac. :lol:

 

 

Acum si mie mi se par chici dar cand aveam vreo 16 imi placeau.

 

PS: Toate is naspa, in special cele ca marmura albastra si alea verzi.

 

Mie asa imi plac unghiile

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai nou inventie in industria lacurilor de unghii este Lacul Magnetic :crazy:

sau "magnetic nail polish" in sticluta de lac este si pilitura de fier iar pe dopul sticlei este o placa magnetica si explicatie cum sa tinem unghiile si la forta magnetilor lacul se ridica si lasa in urma forme de ondulatii pe unghie :crazy: 10 dolari costa sticluta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie tot french-ul mi se pare cel mai frumos,elegant..bine depinde si cu ce culoare..eu am unghii cu gel si-mi fac french cu alb sau roz deschis...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a woman sitting on a table: Ayanna Williams gets her record-breaking nails cut in Fort Worth, Texas.

From Guinness World Records Trinity Vista Dermatology used an electric rotary tool to cut the record-breaking nails.

Woman with the world's longest nails cuts them after nearly 30 years (msn.com)

Negresele in State poarta asa ceva, am vazut la multe, nu din asta exagerat de lung dar de 30-40 cm in salonul de manichura dar si in magazine se vad figurine si ma mir din ce traiesc ca nu se angajeaza cu gheare nici la Circ pana n-ai un "numero" special :no:  Mare Regina a devenit ca de 30 de ani nu stiu cine l-a ajutat in baie sa se descurce ca sa se spele pe maini, etc. 

Pe vreme de COVID cand si asa nu se vaccineaza, mai este reclamata una ca asta???  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt chiar asa exagerate. Sunt mici copii manechiurile astea pe langa ce am vazut eu la pitzile de la noi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×