Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Manichiura  

154 membri au votat

  1. 1. Iti faci 'French Manicure'?

    • Da
      71
    • Nu, n-am timp
      5
    • Nu neaparat
      52
    • N-am unghii lungi
      26
  2. 2. De regula iti faci manichiura singura?

    • Da
      131
    • Nu
      20
    • Nu e nevoie
      3


Postări Recomandate

Eu acum am doar unghiile de la picioare pictate in rosu :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unghii scurte, curate, ovale, lac transparent, maini fine, fara prea multe inele.

Cred ca aceasta mana ma caracterizeaza.

Unghiile patrate nu-mi plac si nici cele prea lungi, dar nu am nimic impotriva celor care le pot intretine asa.

Manichiura frantuzeasca trebuie sa fie PERFECTA, alfel da de gandit! :D

Cam asa si eu, doar ca nu sunt data mereu cu lac transparent, folosesc tot felul de nuante de la cele aproape invizibile pana la culori aprinse, numai negru nu le-am facut ca nu ma atrage. Mi-ar placea si french doar ca asta se potriveste la unghiute mai lungi si mie fie nu-mi cresc, fie se rup ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

franch-ul il fac doar la salon, mie nu-mi iese ca nu am rabdare :spiteful:

imi place mult si daca as avea timp numai asa le-as purta :doh:

 

de obicei port unghiile taiate drept si ca oja culori inchise, rosu vampir, negru, albastru foarte inchis

 

deschise vara in vacanta, un lac sau un roz sidefat dar mai rar cu rozu ca nu-l prea suport :spiteful:

Editat de Tihuana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si franch si pictate si date simplu cu oja,depinde de timp si situatie,mi le fac singura,am noroc de unghii tari ,cresc repede si nu se rup.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi fac manichiura numai la salon si aproape niciodata french.Am o obsesie cu modelele pe unghii...am avut o gramada de modele cu toate dimensiunile de pietricele si cu cele mai sofisticate forme in special in combinatii de rosu cu negru. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor eu cred ca french este o manichiura superba dar cred ca mai trebuie si schimbat stilul,sunt manichiurista practi meseria de 2 ani am facut tot timpul schimbari in ceea ce priveste manichiura atat pt mine cat si pt clientii mei,este adevarat ca french este cea mai cautata manichiura,dar eu va recomand si o pictura p unghi sau o aplicatie ca este mai usor de realizat acasa,la sfarsit eu cred ca mainile vorbesc despre noi,fie barbati fie femei,ador mainile ingrijite nu neaparat unghii lungi. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am unghiile medii si tot timpul le fac cu o culoare in functie de starea de spirit...f rar roz sau alb...de obicei negru sau rosu sau mov....depinde...variez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×